Jump to content

Tablet Her Açıldığında Optimize Ediliyor.

ArminVB
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bir sorum daha var belki neden kaynaklandığını biliyorsunuzdur. 

Dün android sürümünü 4.0.3 sürümünden 4.1.1 sürümüne geçirdim.

Ve Tableti her açtığımda programlar optimize ediliyor diyor ve 7-8 tane programı optimize ediyor. Bu nedir bir fikri olan varmı ? Bu normalmi, değilmi ? 

Edited by PvD

valla aga bilmiyorumda bende tablete güncelleme yapcaktım ama ses açma kapama tuşu arızalandı garantiye gönderdim ... garantiye göndereceğim zaman adam bana sürüm güncellemesi yaptınızmı dedi ben yok dedim yapmadımda saten . demekki sürüm güncelleyince problemler çıkabiliyormuş bence eski stabilite çalışan sürüme dönün . 

kullanım ve özellikler bakımından hiçbir fark göremedim iyileştirme de göremedim.Ama kötüleştirme gördüm cihazda ayarlar kısmından cpu mode kaldırıldığı için cihaz 1.2 ghz den yukarıya çıkamıyor ve oyunlarda kasılma problemi oluyor. 4.03 sürümünde cpu mode den Performance moduna alınca 1.5 ghz hızda çalışıyordu. 

benimde artes d821 tabletim vardı alalı 1 hafta geçmeden 4.1 güncellemesi geldi

görünüş bakımından pek fark yok ama detaylı bakıldığında çok güzel gelişmeler var. örneğin 4.0 da tablet kilitkendiğinde wifi bağlantısı kopuyordu 4.1 de böle bir sorun yok  şarz süreside artmış ayrıca sesli komutlar olayı bi adım ilerlemiş diyebilirim. performansıda daha iyi gibi geldi bana şimdilik aklıma gelenlerde bunlar

kullanım ve özellikler bakımından hiçbir fark göremedim iyileştirme de göremedim.Ama kötüleştirme gördüm cihazda ayarlar kısmından cpu mode kaldırıldığı için cihaz 1.2 ghz den yukarıya çıkamıyor ve oyunlarda kasılma problemi oluyor. 4.03 sürümünde cpu mode den Performance moduna alınca 1.5 ghz hızda çalışıyordu. 

Benim tabletimde 4.0.3.. Nerede bu CPU ayarları? Bende AYARLAR>CİHAZ altında Ses, Ekran, Depolama, Pil ve Uygulamalar var. Geliştirici seçenekleri bölümündede böyle bir CPU performans ayarı/seçeneği göremedim.

Kullanım ve özellikler bakımından 4.0.3 ile 4.1.1 arasında çok fark varmı ve en önemli farklılar/iyileşmeler neler?

4.1.1 ' daha hiç kullanmadım ancak, android sürümleri ile şu bir gerçek, versiyon sürümü arttıkça pil kullanım süreside git gide düşüyor. Ne yazikki androidlerde böyle bir sıkıntı var. Sebebi ise teknolojide gelişen yenilikler, bu nedemek; gün geçtikçe andridlerim ramleri ve işlemci hızları artmakta, haliyle androiddde kendini buna göre adapte etmekte ve yeni teknolojiye göre android sürümleri üretmekte. 

Bütün android kullanıcılarına benim tavsiyem şudur, telefonunuz ve tabletiniz hangi sürümde daha kararlı ve şarjı daha uzun süre gidiyorsa kesinlikle o sürümde kalınmalı.

Ki ne yaziiki bizde hep şöyle bir algı var, yeni sürüm her zaman en iyisidir diye. Doğru yeni sürümler çoğu zaman en iyisidir, Ama donanımınız buna elverişlimi bakmak gerekli. Zaten android gingerbread ve üzeri sürümlerde çalışmayan uygulama yok denecek kadar azdır.

4.0.4 ile 4.1.1 arasında çok büyük bir fark olduğunu zannetmiyorum. Biraz yaptığım araştırmaya göre donanımsal açıdan gelen farklar var. Tabi bunun içinde donanımınızın 4.1.1 e uygun olması gerekir.