Jump to content

Web Nesnesine Tıkladığında Açık Olan Dialoğu Kapat

WolfmanTR_
 Share

Recommended Posts

Aşağıdaki proje de web nesnesinde herhangi bir yere tıklandığında Timer evresi tetiklenir ve 3 saniye sonra dialog kendini kapatir. Ben mouse pozisyonunu X ve Y olarak 0'dan büyükse tetikleyecek şekile ayarladım. Web nesnesindeki reklamın pencerenin tam olarak hangi pozisyonlarına denk geliyorsa o şekilde ayarlayabilir ve daha kesin sonuç alabilrisiniz. Yani diyelim Pencereye göre reklam soldan sağa 20. pixelde başlıyor ve reklam boyutu 100 pixel varsayarsak 120. pixelde bitiyor. Yukarıdan aşağıya 30. pixelden başlayıp 40 pixelde uzunluğu dersek 70. pixelde bitiyor demektir. Yani:

if e_X > 20 and e_X < 120 and e_X > 30 and e_Y < 70 then
DialogEx.StartTimer(1, 1)
end

gibi birşey olması lazım. Deneme Yanılmayla bulursunuz. Şu an ki sistem zaten web nesnesinin  herhangi bir yerine tıklayınca çalışıyor.

http://www.mediafire.com/?1fsvjash7mptjv1

@Kintaro çok sağolasın, tıklayınca kapanıyor, yanlız adf.ly nin sadece reklamı geç yerini gösterteceğim ama mavi bir ekran geliyor adf.ly lock diyor ona tıklayına Reklamı geç sayfası açılıyor. bunu nasıl önleyebilirim ? tr5.in de böyle bir soeun olmuyor

• Editor

Dostum senin yapmak istediğini tam olarak anlamadım projenden anladığım sadece geri sayım yaptırıyorsun sonra program açılıyor.Bunun yerine Splash koy splashe tıklanınca proje açılıyor zaten.

Dostum senin yapmak istediğini tam olarak anlamadım projenden anladığım sadece geri sayım yaptırıyorsun sonra program açılıyor.Bunun yerine Splash koy splashe tıklanınca proje açılıyor zaten.

amaç gelir elde etmek, Herkes çatır çatır ftp den dosyaları çekecek ne bir teşekkür ne bir emeğe saygı olmadığından bunu yapıyorum, şuan sorun yok, 

• Editor

Madem amaç ufakta olsa gelir elde etmek projene web nesnesi ekle popup olarak vermene gerek yok eklediğin web adreside istediğin linki açsın tabi visible özelliği false olacak.Yani kullanıcı görmesin web nesnesini.