Jump to content

High Definition Audio Veri.. Yardım...

enderclup
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar problemimi şöyle anlatayım bilgisayarımı yaklaşık 5 ay hiç açmadım (askerlik)  bilgisayarımı açtığımda hiç bir şekilde ses alamıyordum. driverlara baktığımda hiç birisi yüklenmemiş gözüküyordu. bulabildiğim herşeyi denedim fakat driverleri yükleyemedim. bende çıkma bir ses kartı buldum creative sound blaster live 5.1 onunda windows 7 driverini epey aradım sonunda kx mixer adında bi programla kurmayı başardım şimdi ses alabiliyorum fakat mikrofonum çalışmıyor bilgisayar hiç bir şekilde mikrofon görmüyor bu konuda bana yardım ederseniz çok minnettar kalırım.. ANAKART gigabayt p35 s3g

h2d2c.jpg

arkadaşlar problemimi şöyle anlatayım bilgisayarımı yaklaşık 5 ay hiç açmadım (askerlik)  bilgisayarımı açtığımda hiç bir şekilde ses alamıyordum. driverlara baktığımda hiç birisi yüklenmemiş gözüküyordu. bulabildiğim herşeyi denedim fakat driverleri yükleyemedim. bende çıkma bir ses kartı buldum creative sound blaster live 5.1 onunda windows 7 driverini epey aradım sonunda kx mixer adında bi programla kurmayı başardım şimdi ses alabiliyorum fakat mikrofonum çalışmıyor bilgisayar hiç bir şekilde mikrofon görmüyor bu konuda bana yardım ederseniz çok minnettar kalırım.. ANAKART gigabayt p35 s3g

Ben şahsen on-board ses kartını tanıtman taraftarıyım. creative ses kartı çok eskidir o kadar bile tanıtmış olman mucize gibi :D 

Birde şunu önereyim benim notebook un kulaklık girişi bozulduğunda aşağıdaki gibi harici usb ses kartı aldım. Hem kulaklık hemde mikrofon girişi var ben çok memnun kaldım kullanınca. Alırsan eğer çin malı ucuz olanlarından alma sakın,  markalı olsun benimkisi s-link idi.

3dsound.jpg

Öncelikle creative ses kartının driverlarını kaldır. Sonra mümkünse kartı sök. Anakartının sitesinde Win7 sürücüsü mevcut. Kaç bit olduğunu yazmamamışsın ama 32 ve 64 biti aynı vermişler sanırım. Yönetici olarak kurmayı unutma.

Download linki

http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mb_driver_audio_realtek_azalia.exe

Kontrol etmek istersen site linkini de vereyim. Support & Downloads seç

Choose your OS: Kısmından ne kullandığını seçersin. Europe uygun olur

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2729#dl

arkadaşlar driver konusunda herşeyi yaptım. daha önce tıkır tıkır yüklenirken yüklenmez oldu. defalarca anakart driverini indirdim ayrıca cd sinden denedim. donananımları kaldırdım kurdum. güvenli modda uğraştım bi türlü beceremedim..  sayın tncgold bu alet için bana bi link vermeniz mümkünmü? bide sorunsuz çalışıyo değilmi uğraştırmasın aklıma yattı :)