Jump to content

Acer Aspire 5100 Sorunu

oguz_45
 Share

Recommended Posts

[color=#5A5A5A][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][background=rgb(252, 252, 252)]arkadaşlar benim acer aspire 5100 laptobum var power tuşuna basıyorum çalışıyor ama görüntü gelmiyor[/background][/size][/font][/color]

[color=#5A5A5A][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][background=rgb(252, 252, 252)]sistem özellikleri: [/background][/size][/font][/color][color=#5A5A5A][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(252, 252, 252)][color=#4D5357]AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology TL-50[/color][/background][/font][/color]
[color=#5A5A5A][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][background=rgb(252, 252, 252)]ati radeon xpress 1100[/background][/size][/font][/color]
[color=#5A5A5A][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][background=rgb(252, 252, 252)]2 gb ram[/background][/size][/font][/color]

Aldım zamanında aynı ürünü; ilk önce USB'leri çalışmamaya başladı. Format atayım dedim mümkün değil ne XP ne de Vista kuruluyordu. Servisine götürdüm bir sürü ukalalık ettiler beceremiyorsun format atmayı diye denediler kendileri de yapamadılar. İstanbul'a servise gönderdiler; 2 ay oldu gelmedi. Daha sonra streç filme sarılmış, ambalajlanmış olarak teslim aldım kontrol etme ihtiyacı hissetmedim onarılmıştır diyerekten. Bir baktım üzerinde "Donanımsal sorun algılanmadı, yazılımın yeniden yüklenmesi tavsiye edildi" yazıyor. Yazılım? Yahu USB'yi tanımıyor; ne yazılımı, hangi yazılım? Bir hışım geri gittim servise tekrar servisine göndereceklerini söylediler. 2 aya yakın bir süre daha geçti; defalarca aradım telefonla, verdiğim telefon parası bilgisayar parasını buldu. Yok parçası yurtdışından gelmedi, elimizde yok; vb. türü saçmalıklarla çıktılar her seferinde karşıma. Bilgisayar geldi 2 aya yakın süreden sonra; bir baktım kapağının üzerinde maket bıçağı ya da jiletle kazınmış gibi boydan boya derin bir çizik. İmzaladığım servis fişinin altına notlar hanesine eklemişler daha sonradan "Üzerinde çizik vardır" diye. Lanet olsun dedim, aldım o şekilde. Bir süre sonra ekranında yukarıdan aşağıya doğru kırmızı bir çizgi belirdi; ard arda mavi, yeşil, vb. çizgiler artarak izledi; ekran görünmez duruma geldi. O sene başka bilgisayarım olmadığı için bitirme projesinden kaldım. Servisten geldikten sonra durup dururken soğutucu fan kırıldı. Ram ve hard disklerini sökerek bahçede üzerinde tepindim ve ateşe verdim.

İnternet Cafeciyim. Çokça kez Acer marka laptop gerek tamir için gerek format için geldi. Aşırı ısınıp kapananı; derin dondurucuya attıktan sonra format attıklarımı mı ararsın; ambulans gibi ötenlerini mi. Artık dokunmuyorum Acer markaya; "Paranıza yazık" deyip gönderiyorum müşteriyi; 3 kuruş eksik kazanayım ama gönlüm rahat olsun.

Lanet olsun Acer'e de; Türkiye servisine de; siz siz olun uzak durun, emsallerinden 3-5 kuruş ucuz diye alıp 3 katı para ve emek sarfedip sinir harbine girmenin anlamı yok.