Jump to content

Ben birşey anlamadım

m.yucel

Recommended Posts

Myücel hala anlamıyorsun Oranın adminiyle ben konuştum yahuu Allah Allah.. Adama dedim ki kardeşim oraya TNCXP'den alınmıştır diye yazacaksın dedik bak biz buraya yazmışız yani olay reklam isterim deme olayı değil emeği alıyorsa ki aldığı apaçık belli o zaman TNCXP 'tnc.team' teşekkürler demesini bilecek..

Bak biz demişiz teşekkür etmişiz.. Takım olsaydı yine takım adına teşekkür ederdik..

reklam olayından çok detaylı bir şekilde bilgim yok ancak, ürünün tasarımcıları biz miyiz? biziz. bir kişinin marifeti ile tüm takımın ürünü mü? evet.

ürünün ismi tncxp mi yoksa sk8er_boixp mi? tncxp.

peki neden böyle bişey yapalım onlar bizim üzerimizden sitelerinin reklamını yapmaya çalışıyorlar buna neden müsaade edelim bakın biz burada veren eliz ve veren el alan elden her zaman üstündür.

ben sk8er boi'un alnından öpmem mi sitemizin reklamı yapılacak diye şart koştuğunu sizden öğrendiğimde öperim çünkü kendi menfaatlerini değil dostlarını yek olarak düşünmüş ve kollamıştır.

şunu da lütfen unutmayın şu aşamada şu noktada reklama ihtiyacı olan bi forum değiliz ve veren el biziz...

Yanlış isem lütfen beni uyarınız..

Yapılan hata ve eksikler :

1. Takım ruhunun olmaması / Yada bunun dışa yansımasındaki problemler.

2. Daha görülmemiş bir işletim sistemi hakkındaki bu tutum, varsa sebepleri, nedenleri?

Başka ek birşey var mı bilmiyorum.. Yanlış ve eksik isem lütfen beni uyarınız.

Sadece anlamakta ve ifade edebilmekte zorlandığım şu noktayı da açıklar mısınız lütfen...

Burada ifade edilen/edilmek istenen neydi. Yukarıda maddelemeye çalıştığım durumdan dolayı yargılamak mı? yada farklı bir durum mu..

teşekkürler

Takım ruhunun olmaması demiyorum. O olayın sistemden kaldırılması tamamıyla takım ruhuyla yapılan bir olaydı (ama politika da böyledir, cahil toplumları yönlendirmek kolaydır) İlk çıkış yolu bunu admin kişisi yaptığıydı.

2. maddeniz evet doğru demek istediklerimden birisi bu.

Anlamadığınız diğer nokta: Ben geçmişinizi bilmiyorum, diğer site ile olan sohbetinizi de bilmiyorum. Benim derdim ve sorgum şimdi bu bir kaç günde olanlardan. Bilmem anlatabildim mi?

Takım ruhunun olmaması demiyorum. O olayın sistemden kaldırılması tamamıyla takım ruhuyla yapılan bir olaydı (ama politika da böyledir, cahil toplumları yönlendirmek kolaydır) İlk çıkış yolu bunu admin kişisi yaptığıydı.

2. maddeniz evet doğru demek istediklerimden birisi bu.

Anlamadığınız diğer nokta: Ben geçmişinizi bilmiyorum, diğer site ile olan sohbetinizi de bilmiyorum. Benim derdim ve sorgum şimdi bu bir kaç günde olanlardan. Bilmem anlatabildim mi?

Peki geçmişi bilmeden bu kadar ateşlice savunma sebenizi sormam küstahlıkmı olur? Yada hakkında birşey bilmediğiniz 2 forum arasında birşeyler savunmaya çalışma çabanızın kaynağını? Peki ya bu sorularımdan önce yada sonra öncelikle forumlarımızı gezip geçmişimizle ilgili yaptıklarımızla ilgili bilgi sahibi olmanızı önersem çokmu ileri gitmiş olurum?

Myücel hala anlamıyorsun Oranın adminiyle ben konuştum yahuu Allah Allah.. Adama dedim ki kardeşim oraya TNCXP'den alınmıştır diye yazacaksın dedik bak biz buraya yazmışız yani olay reklam isterim deme olayı değil emeği alıyorsa ki aldığı apaçık belli o zaman TNCXP 'tnc.team' teşekkürler demesini bilecek..

Bak biz demişiz teşekkür etmişiz.. Takım olsaydı yine takım adına teşekkür ederdik..

arkadaşım. sen mi yaptın. baştan sahip çıkarken adminin adını vermedin mi? Sonrasında takım olarak yaptık diyorsunuz. girin bakın herkez bunu admin yaptı diyor. neden bunu anlamıyorsunuz ben bunları yargılıyorum.

Aramızdaki Fark surada Biz yaptıklarımızla övünüyoruz onlarda aldıklarıyla. Bunu anlayabilirsen neden orada TnCTR isminin geçmesi gerektiginide anlarsın... Biz yaptıklarımızla Takım olarak ovunuyoruz birey olarak değil....

Peki geçmişi bilmeden bu kadar ateşlice savunma sebenizi sormam küstahlıkmı olur? Yada hakkında birşey bilmediğiniz 2 forum arasında birşeyler savunmaya çalışma çabanızın kaynağını? Peki ya bu sorularımdan önce yada sonra öncelikle forumlarımızı gezip geçmişimizle ilgili yaptıklarımızla ilgili bilgi sahibi olmanızı önersem çokmu ileri gitmiş olurum?

hiç te değil tabiki, hakimler karar verirken kişilerin geçmişlerine bakmazlar. Yargı değerlidir. Ben verilen yargının değersiz olduğunu söylüyorum. Güzel insan ben öteki tarafı da bilmem sizi de bilmem. Sadece kısa bir süre önce üye olduğum bir sitenin davranışıdır. Bir daha gelmem olur biter. ama insanlık ölü kalır..(bence) derdim bu. ve öz eleştiriyi unutmayın lütfen..

Bak aklıma daha basit bir örnek geldi. Daha açıklayıcı olacağı kanısındayım. Elimize somut karakterler alalım. Mesela kimi alalım. Buldum Deniz Baykal'ı alalım. Deniz Baykal ın açıklamaları CHP adına yapılmış açıklamalardır çünkü genel başkandır bir nevi admindir. Onun ağzından çıkan söz CHP nin ağzından çıkmıştır. Aynı durum diğer partiler için geçerlidir ama 1 örnek yetmezse 2. örneği ele alalım. Mesela Tayyip Erdoğan. Söyledikleri AKP adına söylenmiştir çünkü oda diğer partinin genel başkanıdır yani internet dilinde admindir. Admin birşeyi yaparsa kişisel olarak yapmaz. Misal bir ailenin babasını ele alalım buda 3. örneğimiz olsun.Akşama kadar çalışır akşam eve ekmek getirir bu ekmeği kim yer AİLE yer ama baba ben çalıştım bu ekmek benim dermi? Veya çocuk babanın aldığı koltuğu bu koltuk babamınmı der bizimmi der? Baba ile adı geçen kişi aslında ailenin adminidir. Örnekler çoğaltılabilir mesela o baba çocukken dede sıfatı olan kişide aynı durumdaydı buda gösteriyorki kişiler kalıcı değil eğitimden sonra herkes birşeyler çalışıp birşeyler getirecektir buda 4. örneğimiz olsunmu bence olmasın 3.5 olsun.

arkadaşım. sen mi yaptın. baştan sahip çıkarken adminin adını vermedin mi? Sonrasında takım olarak yaptık diyorsunuz. girin bakın herkez bunu admin yaptı diyor. neden bunu anlamıyorsunuz ben bunları yargılıyorum.

yok sayın m.yücel ben sizde işinize gelmeyeni okumama kondikasyonu gördüm o yüzden size bişey anlatmaya çalışmıyorum artık ve ben şimdi size diyorum ki evet ben yaptım ya da cumman yaptı tncxp yi ve sk8er_boi bunu tekzip etmeyecektir bu durumda anlaşacak mıyız?

burada anlatmaya çalıştığımız şey bir kişi değil bir takım olduğumuzdur. bunu anlarsanız olayı da anlamış olacaksınız. yekün olarak bu işletim sistemi tnc'ye aittir ve üyelerine

eğer birebir arkadaşlar tam olarak bunu kim yaptı derseniz ismi sk8er olur bu sizin nerede durduğunuz, nasıl baktığınız ve soruyu nasıl sorduğunuzla alakalı sk8er boi kendisini tnc.team admini olarak tanımlar ben de öyle

ama biz yapmışızdır bi çok şeyi vip sinden üyesine mod, smod, koordinatörüne mesele sen adminsin ben üyeyim değildir bunu anlayın, sadece bu gerçeği anlarsanız geriye hiç bir sorun kalmayacaktır...

hiç te değil tabiki, hakimler karar verirken kişilerin geçmişlerine bakmazlar. Yargı değerlidir. Ben verilen yargının değersiz olduğunu söylüyorum. Güzel insan ben öteki tarafı da bilmem sizi de bilmem. Sadece kısa bir süre önce üye olduğum bir sitenin davranışıdır. Bir daha gelmem olur biter. ama insanlık ölü kalır..(bence) derdim bu. ve öz eleştiriyi unutmayın lütfen..

bakın bilmediğiniz bir konuda daha yorum yaptınız. Hakimler karar verirken kişilerin geçmişine bakarlar ve suçun cinsi ve seviyesi yani ayarı oynar. babamdan biliyorum 25yıldır o mesleği yapıyor.Lütfen yorumlarınızda biraz daha araştırma yapın bilgileri sağlam bir temele oturtun.

Usta, ben bu tartışmadan üzülerek çekiliyorum..

Asla size karşı bir sözüm ve lafım yok, olamaz da.. Sadece anlamakta zorlandığımdan ve kendimi ifade etmekte kelimeleri kifayetsiz gördüğümden siz arkadaşlara sıkıntı vermemek adına burada son noktayı tuşluyorum..

Ayrıca ve özellikle şeker'in, f_s_m'nin (ismini zikretmem gereken başka arkadaşlar var ise aklımda deil ve bunun için de tekraarr tekrar özürdilliyorum) ve onuchu nun bu işte başı çektiğini ifade etmek isterim.

Bazı işler kişide bitiyor, azı işler fazla kişi ile bitiyor. Bir işin bir kısmında emeğim olan ürün de var. Yada bilgi ve beceri olarak üstesinden gelebileceğim ürünler de oldu..

Bu şahsen bende de oldu, herkesde de bu heve s ve istek olmuştur. Olacaktır da, TNCTR yazarken elim titremedi. Ama ucuna kıyısına bende ismimi yazdım. Şahsen bu ortaya çıkar ürünü sahiplenmekten ziyade imza atma hevesinden başka birşey değildir.

Eğer ki siz buna taktı iseniz, söyleyecek bir sözüm yok.

Eğer ki Büyük oranda (belkide hepsinde) şeker'in emeği olan üründe, bu olay sonrası şekerin hasssaslaştığından ötürü bu tepkinizi dile getiriyorsanız şayet, bu da tamamen farklı bir tartışmadır ki özellikle insan psikolojisi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir..

Ekleyecek ilave edecek, kendimi ifade etmek adına kullanabileceğim kelimelerin en sonuncusu bo kunu için budur : Selametle

• Administrator

sayın m.yucel.

Ben tnctr reklamı istemedim. Oraya sadece şu ibare düşülsün istedim. Nasıl bir kitap yazarsınız mesela bir tıp kitabı, arkasında da alıntı yaptığınız kişinin ismi olur. "Ahmet mehmetoğlu , Cilt kanseri tedavisi" gibi.

Bende sadece şunu yazsınlar istemiştim: " sk8er_boi'nin TncXP projesinden alıntılar yapılmıştır."

Ama mortis illa sizin reklamınızı yapmam diye tutturdu. TncXP bir site ismi değil. Niçin bu kadar acıttı anlamadım.

yapabiliyorsa daha iyisini yapsın bizde üyler olarak tebrik edelim ve ben eminimki yapılan xp nin linkleri burada rahatca yayınlanır ama bahsi gecen şahıslar tnc nin xp sinin linklerini yayınlatmadılar sk8er_boi bi olay yaptı iyi veya kötü ama insanlar kullanıyor bircok kişide memnun sonra biri çıkıyor bunu değiştiriyor kendine göre allıyor pulluyor bunuda ben yaptım diyor yani eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir tnctr de eşeğin peşine düştü zaten canat arkadaş o kadar ugraşmış madem yazsın linklerin altına sk8er_boi bi teşekkür olsun bitsin

Arkadaşlar konunun daha fazla uzamasına gerek yok. Tabele ustadımız daha önce açılan konuda gereken cevabı vermişti zaten. Tekrar bu konuda tartışmaya girilmesi anlamsız. Zaten yayınlamayacaklarını duyurdular. Şimdilik sorun halloldu sayılır. Umarım tekrar böyle bir sorun yaşamayız.

Tüm tnc ailesine duyarlılıklarından dolayı çok Teşekkür ediyorum. Bu gösterdi ki biz artık büyük bir aileyiz ve çok büyük bir takımız.

İnanıyorum ki adımız çok daha fazla anılacak ve çok daha büyük işler başaracağız hep birlikte. Şimdiden bu yolda bizlere yapacağınız her türlü yardım için Teşekkürlerimi tekrar sunuyorum sizlere.

Tnctr belediyesinden Brightblade B)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...