Jump to content

Kingston 800 Mhz Ddr2 Ram

aksarayli_68
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle mrb . Benim sorum şuanda anakartımın üzerindeki ram kingston markalı 800 mhz ddr2 ram ben aynı mhz aynı frekansta başka marka bir ram taktığımda performasta düşme yada yavaşlama yada vb. herhangi bir sorun yaşarmıyım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. ( Eğer sorun olmaz ise alacağım ram Oem marka 2 Gb 800 mMhz Ddr2 ram. Şimdilik bütceme uygun olduğu için bunu tercih ediyorum. ) Edited by aksarayli_68

Sıkıntı yaşayabilme olasılığın var. CL değerleri aynı olduğu müddetçe sıkıntı yaşamazsın. Piyasada DDR2 800 Mhz CL3 ve DDR2 800 MHz CL5 RAM'ler mevcut. Kullanmakta olduğun RAM'in üzerindeki CL değerine bakarak aynı CL değerinde RAM alman şartı ile sıkıntı yaşamazsın. CL yani cycling süreleri uyumsuz olan RAM'lerde sistem üzerinde kilitlenmeler, geçici donmalar, mavi ekran hataları, sistem reset gibi sorunlar ile karşılaşılması olası sorunlardır. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için CL değerleri aynı olan RAM'ler kullanılmalıdır. OEM yada Markalı olup olmaması farketmez. CL değerleri RAM üzerinde aşağıdaki resimlerde olduğu gibi RAM üzerindeki stickerde yazmaktadır.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1347374396__62fdde71c26b4c9286c7a9ac097c0d01.jpg[/img]

Not: Resim sadece bilgilendirme amaçlı verilmiştir. Resimdekilerden biri 512 MB diğeri 1024 MB gibi yorumlar yapmayınız lütfen.

Haydi kolay gele !