Jump to content

Anne Nedir? Ne Deðildir?

ICHTUS

Recommended Posts

--------------------------------------------------------------------------------

*Anne, dünyada karþýlýk beklemeden börek yapan tek insandýr

*Karþýlýksýz sevginin ete kemiðe bürünmüþ halidir!

*Ne kadar üzsen de 10 dakika sonra seni affeden zarif bir memeli turudur

*Yaðlý bile olsa tiksinmeden saçýný okþayan, kucaðýna yatýran, öpüp koklayan tek varlýktýr

*Meleðin sut verebilenidir.

*Yarasýn diye muhallebinin içine ciðer katarak çocuðuna yediren manyaklýk derecesinde yaratýcýdýr.

*Yemek yemeyen çocuðun dikkatini çekmek için elindeki tencere ve tavalarla maymunluk yapabilen kiþidir

*Kafayý çocuklarýyla bozmuþ, göbek baðý kopsa da yürek baðý asla kopmayan, sevgi dolu fedakar insan diþisidir, bulaþýk, ütü, vb yaparken bile otomatik olarak çene çalan, kendi kendine konuþan, anne ne diyon dediðinizde 'sen kendi isine bak, bi de senle uðraþmayayým' seklinde asortik cevaplar verendir

*"Ulen eve bi gece geç gelsek výr výr výr" seklinde kadýn dýrdýrý denen mereti erkeklere daha küçükten belletendir, yemek uzmaný, düzen insani, bilgili, kültürlü - her þeyi bilen þahsiyettir

*Yavrularýný yol tarafýndan deðil, kaldýrým tarafýndan yürütendir, dizi dizi incidir lakin gerektiðinde laf sokma dalýnda da birincidir

*Sevgiliden ayrýlma haberi verildiðinde, "amaaan ben sana daha güzelini bulurum" diyebilen komik bir karakterdir

*'Oðlum aradým yoktun. Bende mesaj atayým dedim sana. Gelince ara beni emi aslan evladým. Þapkasýz çýkma o karýlarla. Kara börülcem benim öptüm annen'' seklinde mesajlar atabilen, teknolojiyi ýsrarla reddeden, kabullenemeyen, kafasýna göre yorumlayan biliþim düþmanýdýr,

* ama ... ama dünyanýn en güzel kucaðýna sahip, en güzel kokan, harikulade bir varlýktýr

* olmadýk yerlerde iyi ki doðurmuþum ulen seni!" diyen ve benim hatýrýma saçma sapan müzikler dinleyen bir sabýr aðacýdýr

*Evlatlarýný asla ayýrmayan, ayni zamanda birbirinden koruyan güç abidesidir evde bir yere uzandýðýnýz an orada temizlik yapacaðý tutan, temizlik konusunda kayýþý kopardýðýndan temizlikçi gelecek diye evi

temizleyen balans ayarý kaçmýþ temizlik kaynaðýdýr

*Mutfakta yasayan, evde herkesi idare eden ve geceleri baba denen yasal sevgilisiyle seviþen bi tur canlýdýr, iyiliðin, merhametin, acayip bir þefkatin, sadakatin, sevginin güçlerini birleþtirdiði sonsuz bakiredir !!

*Oðlunun damat - kýzýnýn gelin olduðunu görünce, çocuðu mezun olunca, çocuðu gol atýnca, çocuðu hasta olunca, çocuðu askere gidince, asmalý kabaðý seyredince, dolar yükselince velhasýl buna benzer ota-boka bissuru þeye aðlayabilen, bu mesajý okurken duygulanýp - gözleri dolabilen, aðlamaya meyilli bir yapýsý olan duygu pýnarýdýr

*Son kiiii üç dört; uzakta dursa da yakýn hissedilen, cani hep istenen, asla vazgeçilmeyen, dizinin dibinde olmak istenen, evlatlarýn varlýðýný varlýðýna armaðan edebileceði, ---ýslak - kuru ama heeeep duygulu-- en önemlisi; kýçý baþý oynamayan tek kadýn modelidir...

ana yüreði dedinmi çoook düþünmek lazým...ana gibi yar olurmu?boþuna dememiþler aðlarsa anam aðlar diye..bütün analarýn ellerinden öperim :angry2:

þehit analarýmýza derin saygýlarýmý sunarým bu arada ...allah onlara sabýrlar versin..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...