Jump to content

Engelleri Aþmak II

campuse21

Recommended Posts

Engelleri Aþmak II

Pamukkale’ ye gidiyoruz,

Bisikletlerinizi kapýn, desteðe katýlýn, !

NEDÝR ?

Çevremde olan engelli arkadaþlarýmýn saðlýklý hareket edip sosyalleþmek için gereken çevre düzenlemelerinin olmamasý canýmý çok fazla sýkmaya baþlamýþtý.

Bunlarý bir de onlarýn aðzýndan dinledikten sonra aklýmdan “onlarýn yaþadýðý sorunlarý duyurmak için ne yapabilirim “ sorusu çýkmýyordu. Bisiklete biniyordum, sürekli baþka ülkeleri ve illeri görüyordum... Ama onlar benim kadar rahatça bunu yapamýyordu... en azýndan ben birey olarak bunlara dikkat çekmek zorunda hissettim kendimi ve “Engelleri Aþmak” canlandý beynimde...

Engellerin azaltýlmýþ olduðu ülkemizde engellilerle sinerji içinde yaþayan bir toplumda saðlýklý yaþayan, yaþamýmda ve ulaþýmda engellerle karþýlaþmadan gezme þansýna sahip bir birey olarak bu þansa sahip olmayan ya da kýsýtlý sahip olan kiþilere ve topluluklara destek vermek ve onlarýn sorunlarýna dikkat çekmeyi misyonum olarak belirledim ve bu amaç uðruna bir seri þeklinde devam edecek Projemin 2. etabý için Dinar’dan Denizli’ye bisikletle geliyorum…

Bu yolculuklarda;

1- Engellilerin çevre düzenlemeleri ile rahat ettirilmesi,

2- Kaldýrýmlara rampa yapýlmasý,

3- Maðaza, Ev ve Ýþ Yerlerinde bulunan tüm giriþ kapýlarýnýn engellilere yönelik hazýrlanmasý,

4- Engelli tuvaletlerinin yaygýnlaþtýrýlmasý ve

5- Toplu taþýma araçlarýna gerekli düzenlemelerin yapýlmasý

ile ilgili öðrencileri ve halkýn dikkatini çekmek ve onlarý bilinçlendirme amacý ile bisikleti, doða dostu taþýtý kullanmak, gezilerden elde edilen görsel ve kültürel bilgilerin engellilerin kültür ve sosyal bilgi birikimine katkýda bulunmasý için birebir sunulmak ve internet sitemde (www.geziyorum.net) yayýnlayarak on binlere ulaþtýrmak diðer gayelerim.

EMRE TOK

Sunum

10 MART 2007; CUMARTESÝ Saat 19:00; Çatalçeþme Oda Tiyatro Salonu

Ýletiþim : Bedensel Engelliler Derneði Denizli Þubesi; 0258 261 5583

Denizli – Pamukkale – Denizli Bisiklet Turu

11 MART 2007; PAZAR Saat 08:00, Denizli Belediyesi önü

---------------------------------------------------------------

Ben Ýstanbuldan Cuma Günü (09-03-05) Gidiyorum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...