Jump to content

Firewall App Blocker (Fab) 1.5

blue_life
 Share

Recommended Posts

[notice][img]http://sordum.3eeweb.com/wp-content/uploads/2012/05/fab_blocked.png[/img]

Arkadaşlar bir istek üzerine basit bir şey karaladım ve sizlerlede paylaşmak istedim. Programımız kısaca, bilgisayarınızdaki herangi bir programın internete çıkışını engelliyor. Engelleme için windows içindeki güvenlik duvarı kullanılmaktadır...

Kullanımı;
1 - Linkteki programı indirip, çalıştırınız.
2 - Engellemek istediğin uygulamayı, daha önce açtığınız programın ekranına sürükleyip bırakınız. Listeye yeni program eklemek için [b]Add [/b]butonunu da kullanabilirsiniz.

Ayrıca listedeki bir programın engelini kaldrımak için, ilgili kutudaki işareti kaldırmanız yeterli. İsterseniz farenizle işaretleyip [b]Delete [/b]tuşuna basarak programı listeden silebilirsiniz.

[color="#8B0000"]Unutmadan program Vista & Win7 ve sonraki Windows işletim sistemlerinde çalışmaktadır...[/color]

Hash Değerleri;
[spoiler][color="#8B0000"]x86
CRC-32 : BEC55BEF
MD5 : 4845DD5D2CD11B77504298CA307AAA10
SHA1 : E3BFD0624652EBD9E8696A38EABB7E5D0E05DB9C

x64
CRC-32 : 2A432BD1
MD5 : 7BD647257E47E77F4C77491E876BFE66
SHA1 : C293C476558D6BA54731CBCD100B3EBB785727F8[/color][/spoiler]

:download1:
[color="#0000FF"][u][b]http://sordum.3eeweb.com/dns_jumper/downloads21.php[/b][/u][/color][/notice]

• Like 1

Bluelife, bu autoit çalışmanızın kaynak kodlarını alabilir miyim?Türkçeleştirip Filemenu tools çalışmama ekleyeceğim.Allah'ın işine bak.Ben sizden tam bu programın yaptığı bir program isteyecektim.Siz yayınladınız.
Bir soru sorayım.Güvenlik programları kendi güvenlik duvarını kullanıp windowsunkini devredışı bıraktığında program işlevine devam edebiliyor mu?

@m3hm3t1991

Evet oyunun interente çıkış yapan programını engelleyerek kapatabilirsin...

@YAGMURADAM

Program ortak bir çalışma olduğu için malesef kodlarını veremiyorum. Lakin senin için arayüzü tercüme ettim. Aşağıdaki linkten indirebilirsin.

[color="#0000FF"][u][b]http://bluelife.zxq.net/Files/Autoit/FAB/TR_Fab_v1.0.zip[/b][/u][/color]

Programı çalıştırıp, listeden değişiklik yapıldığında, windows güvenlik duvarı bir şekilde kapatılmış olsa bile aktifleştirilerek otomatik olarak çalışması sağlanıyor.

bluelife'm ben w7 üzerinde denedim.Kaspersky nin kendi güvenlik duvarı etkinken açtım ve İDM yi ekledim ama İDM yine sitesine bağlanıyor.Ben neyi yanlış yaptım.Ekle butonuna basıp exe dosyasını gösterdim.Ama bir türlü bağlantıyı kesmedi.Saygılarımla

@YAGMURADAM

Malesef herangi bir fikrim yok. :( Bir ihtimal kasperskyden kaynaklanan bir sorun oluşmuştur. Veyahut eklediğin uygulama internete çıkış yapan uygulama deyildir. İstersen iexplore.exeyi (internet explorer) ekleyerek test yap.

İşe yaramazsa programın arayüzündeki, advanced (Gelişmiş) tuşuyla windows firewall ayarlarına ulaşıp kurcalamak fena olmaz...
Denersen sonucu yazarsın...

bluelife çalışmanız herhangibi bir güvenlik programı aktif veya pasif olsa bile windows güvenlik duvarını kapattığı için işlevini yerine getiremiyor.Sanal W7 de pure kurulu değildi.İE9 u denedim.Devredışı kaldıİE9 ve internete bağlanmadı.Ama aynı programı Gerçek bilgisayarda Pure yüklü iken denedğimde işlevsizdi.
Bunu bir eleştri olarak almamanızı isterim.Hangi windows7 de güvenlik programı yokki.Bu programı kullanmak gayet kolay ama güvenlik programı olduğunda iş zorlaşıyor.Bilinen güvenlik programlarına uygun bir şekilde yeniden düzenleme şansı yok mudur acaba?Saygılarımla

• 9 ay sonra...

@mesale0077

Ilgili program ortak bir çalışma olduğundan malesef kodlarını veremem. Hatırladığım kadarıyla program kısaca windows firewall servisiyle engelleme yapıyordu. Tabi servis kapalıysa açıyordu. Programlar ise aşağıdaki rege ekleniyordu galiba... Emin değilim...

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\FirewallRules

• 3 years yıl...
  • Editor

Firewall App Blocker (Fab) v1.5 - ML - Türkçe

Firewall Application blocker Add process

Not:
Firewall App Blocker, Windows Güvenlik Duvarı varsayılan ayarlarını değiştirmez.

3. taraf güvenlik yazılımı veya 3. taraf bir güvenlik duvarı (ör. Avast) kullanıyorsanız, Windows Güvenlik Duvarı'nı devre dışı bırakabilirler.

Firewall App Blocker, yalnızca Windows Güvenlik Duvarı etkinleştirilmişse düzgün çalışır.

What is new: (Tuesday , 07. February 2017)
FIXED – Fab Add a block rule unnecessarily Outbound and Inbound sections together
FIXED – When adding a Block rule Fab disable Firewall and enable it again
FIXED – To block An application “Apply” button must be used (every time)
ADDED – Outbound and inbound lists separated
ADDED – Block Process feature
ADDED – whitelist mode feature
ADDED – Add a folder feature (All exe in the folder will be Automatically blocked)
ADDED – Block internet feature
and much more… For the full Change log (Total 15) please Look at the “Read Me” file

File: Fab_x64.exe │ 
MD5: d11cd3d89632f5c6758ec853cc040e76
SHA1: 0c65bb9fccb332f6bb06b3ef78f89989d4258df5

File: Fab.exe │ 

Please register to see this content.

MD5: 0e54516ed67acd5ae8971663b72ab223
SHA1: 9e3ce35c897002c47a73d9a23feb88c7e8eff785

http://sordum.org/files/firewall-app-blocker/fab.zip

• Like 1

• TornadoEffect changed the title to Firewall App Blocker (Fab) 1.5