Jump to content

Microsoft, Vista için Amerikan istihbaratı NSA ile çalışıyor

metinka

Recommended Posts

2e4zw44.jpg

Microsoft, NSA ile işbirliğinde. Microsoft’un, yeni işletim sistemi Vista’yı geliştirirken, ABD’nin istihbarat örgütü Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) ile birlikte çalıştığı iddia edildi. Almanya’da yayımlanan Berliner Morgenpost gazetesinde yer alan haberde, Microsoft’un Almanya basın sözcüsü Thomas Baumgaertner’in, Vista’nın geliştirilmesinde NSA ile birlikte çalıştıklarını doğruladığı belirtildi. Baumgaernter, işbirliğinin, yeni işletim sistemi Vista’nın "hacker" saldırılarına karşı korunması amacı taşıdığını, güvenlik kurumlarıyla uzun süreden beri ortak çalışmaları olduğunu kaydetti.

Gizli servislerin bilgisayar kullanıcılarını takip için işletim sistemlerine ekledikleri iddia edilen "arka kapılar" ile ilgili olarak Baumgaernter, Vista’da "arka kapılar" eklemediklerini, amaçlarının programların güvenliğini sağlamak olduğunu söyledi. Gazetenin haberinde, Microsoft’un ilk kez gizli servislerle çalıştığını itiraf ettiğine dikkat çekildi. "Amerikan gizli servislerinin gizli servisi" olarak adlandırılan ve resmi makamlar tarafından varlığı 1970’li yıllara kadar inkar edilen NSA, dünya genelinde "Echelon" adı altında teknik istihbarat sistemleri kurarak "global telekomünikasyonu" izliyor. Uzmanlar, NSA’nın dünyada yazılan tüm elektronik postaları kontrol edebilecek teknolojiye sahip olduğunu iddia ediyor

KAYNAK:PCNET

yani bu amerikanoslardan da başka bişey beklenmezki...hem insanlardan utanmadan cümle alemin gözünün içine baka baka cesurca ahlaksızca bütün insanlık suçlarını işleyeceksin...hemde dünya ya özgürlük diyeceksin ve yaptığı işe bak ...

birde bize doğulu derler... barbar derler...

bunu diyenlerin önce kafalarının içindekilerini herkez le paylaşmaları gerktiğini düşünüyorum ki bu zavallıların ne olduğunu öğrenebilelim.

ya bu vistayla ilgili kuskularım var zaten normal kullanıcılar için ne geliştirdiler ki bu kadar 512 mb ram 128mb ekran kartı ve 15 GB yere ihtiyac duyuyor (en az) yani görsel olarak bi kac yenilik getirmisse zaten bunları piyasadan rahatlıkla temin edilebilir guvenlikte aynı sekilde ayrıca o kadar guncellemeler falan oluyor nedir yani ben bu vistaya supeyle bakıyorum

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...