Jump to content

Usb Diskimi Tanımoyor- Bilinmeyen Aygıt Hatası

erdemmetin
 Share

Recommended Posts

[img]http://e1204.hizliresim.com/w/r/4tjq5.png[/img]
resimdeki hatanın çözümünü bilen varmı arkadaşlar.
windows7 kullanıyorum. xpde de tanıyor.
başka bilgisayarda da tanımıyor.
2 gün öncesine kadar herşey normaldi.
başka usb diskler çalışıyor...

Benim de başıma geldi, şu yolla çözdüm:

Bu gibi durumlarda sorun genellikle Windows'un yeni sürücü yüklenirken başvurduğu bir INF dosyasındaki hatadan kaynaklanır. Şu yöntemi uygulayabilirsiniz: Windows Gezgini'nden C:/Windows klasörüne geçin ve Düzenle / Klasör Seçenekleri'nden Görünüm sekmesini, sonra Gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretleyin. Önce Uygula'ya ardından Tamam'a tıklayın.

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Siz de deneyin. Olmazsa zararı yok. Başka bir sebebi vardır, farklı çözümler aranır.

[quote name='Ercag39' date='23 April 2012 - 17:30 ' timestamp='1335202243' post='1191209']
usb diskin içini aç çipin olduğu kısma iyi bir bant yapıştır sonra çek sonrada tekrar tak bakalım ?
[/quote]

arkadaşım bu ne işe yarayacak acaba.
sen hiç bunu denedin mi?

[quote name='halill07' date='23 April 2012 - 17:08 ' timestamp='1335200882' post='1191188']
Benim de başıma geldi, şu yolla çözdüm:

Bu gibi durumlarda sorun genellikle Windows'un yeni sürücü yüklenirken başvurduğu bir INF dosyasındaki hatadan kaynaklanır. Şu yöntemi uygulayabilirsiniz: Windows Gezgini'nden C:/Windows klasörüne geçin ve Düzenle / Klasör Seçenekleri'nden Görünüm sekmesini, sonra Gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretleyin. Önce Uygula'ya ardından Tamam'a tıklayın.

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Siz de deneyin. Olmazsa zararı yok. Başka bir sebebi vardır, farklı çözümler aranır.
[/quote]

Teşekkür ederim. bunu bir deneyeyim.
regedit ayarları ile olan bir çözüm yolu daha denemiştim olmamıştı.
umarım işe yarar. sorun çözülürse buradan yazarım.