Jump to content

Winrar Veya Autoit Ile Masa Üstüne Klasör Taşırtma

WolfmanTR_
 Share

Recommended Posts

İlk önce masaüstüne çıkartacağın dosyaları seçeceksin, saha sonra winrar ile sıkıştır diyeceksin, katı arşiv oluştur, sfx oluştur ve arşivi kilitle seçeceksin, sıkıştırma yöntemini en iyi yapacaksın, daha sonra Gelişmiş sekmesinden SFX seçenecekleine tıklayacaksın, çıkartılacak yol olarak (bu arada masaüstüne wallpaper diye bir klasöre çıkartacağını varsıyorum) %UserName%\Desktop\Wallpaper\ şeklinde ayarlayıp, kesin klasöre tıklayacaksın, yolları kaydet ve geri yükle seçeneğiniz ise devre dışı bırakacaksın, modlar sekmesinden ise tümünü gizle yapacaksın, güncelleme sekmesinde, üzerine yazma modunda ise tüm dosyaların üstüne yaz diyeceksin. Metin ve simge kısmından icon'u vs. ayarlayacaksın, tamama tıklayacaksın. Zaman sekmesine gelip Yüksek Doğruluklu Değişme Zamanını deaktif edeceksin ve tamam diyerek işli başlatacaksınız. Bu aşamalarda yanlış yapma ihtimalin olabileceğin için en son yaptılarını profil olarak kaydetmeni öneririm. Bu arada bir teşekkürü zor gömessin sanırım, alıntı değildir :D Daha yardıma ihtiyacın olursa PM at konuşuruz...

• 3 hafta sonra ...

arkadaşlar ben tam olarak şöyle açıklayım ; örneğin birkaç foto yu masaüstüne kendisi klasör oluşturup içine atsın istiyorum, bunu için ne yapmalıyım..! yukarıdakilri yapıyorum ama olmuyor.! bir yardım edermisiniz :rolleyes:

[quote name='Baba_' date='04 May 2012 - 17:52 ' timestamp='1336146755' post='1196434']
[b]masaüstü için değişkeni bilmen lazım. Winrar ile yapıyorsan eğer. Autoit ile yapıyorsan DirCreate ile klasör oluşturursun, sonra kopyalarsın.[/b]
[/quote]

oky.DirCreate 'den klasör oluşturduktan sonra DirCopy'le kapyalatmayı deneyim..

Edited by bordo.klavyeliler.06

[quote name='ibocan06' date='04 May 2012 - 18:08 ' timestamp='1336147737' post='1196440']
Winrarla sfx yap dosya yoluna %USERPROFILE%\Desktop\ yap tamam işte
[/quote]

:angry: olmuyor..! (hem klasör halinde, hemde klasör içine almadan wallpaperleri sfx yaptım) :angry: klasör fln oluşturmadı.! en iyisi Autoit