Jump to content

Hataları kendiliğinden düzelten bilgisayar sistemi

KelebeK

Recommended Posts

r_20060614103709_siemensht.jpg

Siemens kendisine otomatik olarak bağışıklık kazandıran ve hataları düzelten bir bilgisayar sistemi geliştiriyor. Bilgisayar kullanıcılarının işine müdahale etmeden çalışan sistem, bilgisayarların problemleri ve dış saldırıları tespit etmesini ve daha sonra birkaç saniye içinde bunlara müdahale etmesini sağlıyor.

Bu senenin sonunda ilk defa kullanılacak olan oto-bağışıklık sistemi, Siemens Business Services (SBS) tarafından geliştiriliyor. Sistemin bileşenlerinden Kurumsal Hata Analizi ile IT sisteminin güvenliği gözden geçiriliyor, daha sonra hatalar raporlanıyor.

Microsoft tabanlı bu yazılım, bireysel kullanıcılardan ihtiyaç duyulan güncelleme bilgilerini topluyor. Daha sonra bunları önemlerine göre değerlendiriyor ve problemleri gidermek için çözüm öneriyor.

Gelişmiş güncelleme sistemi sayesinde bir bankanın 2000 bilgisayarını iki gün yerine iki saat gibi kısa bir zamanda güncelleyebilen sistem, daha önce karşılaşılan sorunların çözümlerini arşivinde biriktirerek, aynı sorunla karşılaşıldığında en kısa sürede çözecek şekilde çalışıyor.

http://veteknoloji.com/?id=114&habertip=4

• 2 hafta sonra ...
böyle bi pc her eve lazım millet dış etkilerden ve virüsler yüzünden pc başında oturduğu sürenin yarısını bu tip olumsuzlukları düzeltmekle uğraşıyo

çok haklısınız ben artık verileri dvd ye kaydedip arşivlemeye basladım

surekli format atmak zorunda kalıyorum.

• 2 hafta sonra ...

ben bu sisteme inanmıyorum...şimdi bilgisayarda kısa devre oldu,yada harddisk bozuldu onu da mı tamir edecek...yan kapağını da mı kendi sökecek :D

bu hizmet sadece yazılımsal olacağı için her hatayı kendiliğinden düzeltemez..yazılım dünyası daha o seviyeye gelmedi...düzeltse düzeltse windowsun mavi ekranlarını düzeltir.... :p

bizim yazılımcılar muhasebe programlarından başka alanlara yönelmedikçe her birşeyi yabancılar yapar... :lol:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...