Jump to content

Tff'nin Yeni Başkanı Belli Oldu!

NoobAccountant
 Share

Recommended Posts

[b]Yıldırım Demirören'in tek aday olduğu kongrede oy kullanma işlemi sona erdi. Oy sayımının ardından 229 oyun 221'ini alan Yıldırım Demirören TFF 41. başkanı oldu. Demiören'in listesi Genel Kurul'da onaylandı[/b]

[img]http://im.htspor.com/2012/02/27/719661_detay.jpg?1330346673[/img]

[i]Türkiye Futbol Federasyonu Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda tek aday olarak seçime giren Yıldırım Demirören başkanlığa seçildi.

Ankara'daki JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen genel kurulda, divan başkanı Yalçın Karadeniz, yapılan oylama sonucunda geçerli 229 oyun 221'ini alan Yıldırım Demirören'in TFF'nin yeni başkanı olarak seçildiğini bildirdi. Yıldırım Demirören TFF'nin 41. başkanı oldu.

Genel kurulda başkanlık seçiminin ardından yönetim kurulu ve denetleme kurulu seçimlerine geçildi.

Demirören, TFF eski yönetiminden 5 üyeyi de kadrosuna dahil etti. M.Ali Aydınlar ile çalışan Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Arif Koşar, Hakan Kanık ve Ergün Tekin'in Demirören, yeni listesine girdi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda başkanlığa seçilen Yıldırım Demirören, ''Bana oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum'' dedi.[/i]

[b]BU GEMİDE HEP BERABERİZ[/b]

[i]Demirören, Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen genel kurul toplantısında sonuçların açıklanmasının ardından delegelere yönelik bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasına, genel kurula kadar TFF Başkanlığını vekaleten yürüten Hüsnü Güreli'ye teşekkür ederek başlayan Demirören, şunları söyledi:

''Bana oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu gemide her beraberiz. Bu gemiyi de sizlerin desteğiyle düzlüğe çıkaracağız. Ne karar alırsak alalım sizlerle paylaşarak alacağız. Allah mahçup etmesin, bir yola çıktık. Zorluklar aşılmak için vardır. Biz de bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Herkese teşekkür ederim. Hayırlı olsun.''

Konuşmasının ardından TFF'nin 41. başkanı Yıldırım Demirören salonda tebrikleri kabul etti.[/i]

[b]YILDIRIM DEMİRÖREN'NİN SEÇİM LİSTESİ[/b]

[i]Demirören'in Yönetim Kurulu asil ve yedek listesi ile Denetleme Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim kurulu asil üyeler:
Servet Yardımcı, Mehmet Ufuk Özerten, Arif Koşar, Fethi Heper, Ergün Tekin, Hakan Kanık, Cengiz Zülfikaroğlu; Mehmet Baykan, Selim Koray, Taylan Üner, Faruk Öksüz, Mustafa Beyazlı, Talat Yılmaz, Edip Eren

Yönetim kurulu yedek üyeler:
Ali Rıza Koç, Mete Düren, Necdet Ali Ateş, Serhat Soysal, Atilla Bingöl, Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Emre Alkin, Zafer Tırpançeker, Cevat Ay, Mustafa Yolbulan, Ayhan Erdem, Mustafa Küçükmeral, Akın Şatıroğlu.

Denetleme kurulu asil üyeler:
Hamdi Topçu, İsmail Gerçek, Hakkı Koçak, Mehmet Ali Kaynar, Birol Acar

Denetleme kurulu yedek üyeler:
Kazım Çalışkan, Tayyip Yaşar, Rafet Kalkan, Mustafa Öcalan, Veysel Ekmen

TFF Denetleme Kurulu'nu yeni isimlerden oluşturacak olan Demirören, Etik Kurulu, Hukuk Kurulu, Tahkim Kurulu ve PFDK'yı değiştirmeyecek.[/i]

[b]Kaynak :[/b]

[quote]http://www.htspor.com/futbol/haber/719661-tffnin-yeni-baskani-belli-oldu[/quote]

Adam Fenerbahçe ya da başka bir takım düşmeyecek garantisini verdi. 8 senecik milli takım ve diğer Türk takımları Avrupaya gitmese ne olur? dedi, sağolsun :D

Beşiktaşlı arkadaşlar halay çekiyorlar kurtulduk diye.

Sonumuz hayırlısı...

[b]229 oyun 221 'ini nasıl almış hayret doğrusu. Demek ki kendinden şüphe duyanlar vermiş oyu !

[color="#FF8C00"]CİM[/color][color="#FF0000"]BOM[/color] BAŞI DİK YÜRÜR[/b]
[img]http://www.turkiyegazetesi.com/images/PDF/haber2011/27.02.2012gs2.jpg[/img]

Edited by CizreliÖzgür