Jump to content

Alfa Kablosuz Adaptörlerden Hangisini Alayım?

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamların en güzeli üzerinize olsun TNCTR ye gönül vermiş dostlarım.

ALFA AWUS036H USB Wireless-G Adapter (Realtek 8187L) Fiyat60tl
ALFA AWUS036NHR,2W REALTEK Chipset Fiyat85tl
ALFA AWUS036NHA,900mw ATHEROS Chipset Fiyat75tl
ALFA AWUS036NEH,1W,RALINK Chipset Fiyat45tl

Yukarıdaki Alfa ürünlerinden hangisini tavsye edersiniz? Panel anten kullanılacak bir sistem kuracağım. Wifi projelerine atılmak istiyorum.

Yukarıdaki ürünlerin chipsetleri dkkatimi çekti. Hangi chipset daha fazla ap yakalar. Ve stabil bir bağlantı kurar?
Ve hangi üründe download hızı daha yüksek? Edited by &ULTİMATE&

[quote name='radyofon' date='01 February 2012 - 15:21 ' timestamp='1328102503' post='1149201']
2.sıradakini olmadı 3.sıradakini.
[/quote]
Bazı sitelerde özellikle wifi ağırlıklı bir forum sitesinde.
1000 mw üzerinde çok durulmuş. Acaba ilk çıktığı içinmi? Yoksa gerçekten başarılı ürünmü anlamadım?
Birde Alfa 1w de daha doğrusu realtek chipsetliler, sinyali fazla abartıyormuş ve download hızı düşük oluyormuş.
İşin tuhaf tarafı 2W olanıda 1 wden daha vasat olduğu dile getirilmiş.
Asteros chipsetliler hakkında fazla ilgi yok.
İnanın çok kararsız kaldım. Hangisi alsam acaba. Bu ürünlerden herhangi birini kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

Edited by &ULTİMATE&

[b]ALFA AWUS036H almanı gözüm kapalı tavsiye ederim. Antalyaya tatile gittiğimde 1.5 km ilerideki otele %85 sinyal ile bağlantı kurmuştum.Ama sakın ha 2. sıradakini alma.Ben aldım.Aldığımada pişman oldum. Görünürde AWUS036H'dan daha iyi özelliklere sahip ama sokağın başındakini zor çekiyor.
Hem AWUS036H'nin Chipseti en iyi şifre kıran Chipsete sahip. [/b]

Edited by LeOn.

[quote name='LeOn.' date='01 February 2012 - 17:00 ' timestamp='1328108405' post='1149250']
[b]ALFA AWUS036H almanı gözüm kapalı tavsiye ederim. Antalyaya tatile gittiğimde 1.5 km ilerideki otele %85 sinyal ile bağlantı kurmuştum.Ama sakın ha 2. sıradakini alma.Ben aldım.Aldığımada pişman oldum. Görünürde AWUS036H'dan daha iyi özelliklere sahip ama sokağın başındakini zor çekiyor.
Hem AWUS036H'nin Chipseti en iyi şifre kıran Chipsete sahip. [/b]
[/quote]

Evet artık bende Alfa AWUS036H ta karar kıldım. Yaklaşık 4 saattir. BU rürünleri araştırmakatyım. Ve galiba [b]ALFA AWUS036H açıkara önde.
Benim illegal işlerle işim yok. Amacım, ücretisz internet hizmeti sunulan yerlerdeki internetlerden faydalanabilmek.
Ben merkezde oturmaktayım, ve burda birçok cafeteryanın birçok otelin wifisi açık, onlardan faydalanmak için bu yola başvurmaktayım.
Ki ben bu iş için yaklaşık 1aydır geniş kapsamlı arama bilgi edinme yapmakayım. Ve artık tüm bilgiler hazır.
Gönül isterki Bullet 2HP almak ama cihaz çok pahalı 350 tl.
Ben bir tanede kendim 18dbi panel anten yapıp, Allah'ın izniyle Sistemimi tamamlamış olacağım.

Yardımcı olan dostlarıma teşekkürlerimi sunarım.

[/b]

Edited by &ULTİMATE&