Jump to content

Kablosuz Ağı Görmeme Rağmen Bağlanamama

canbaba
 Share

Recommended Posts

ZyXEL marka TTNET'in verdiği kablosuz modem var evde dizüstü ve masaüstü TPLİNk wireles çubuğu bağlantı sağlamaya çalışıyorum Çoğu zaman bağlantı kesiliyor Ancak
Modemin Normal Şekilde tüm ışıkları yanıyor Bilgisayarlarda kablosuz bağlantımın adını görebiliyorum Ancak İnternete bağlanmıyor..3, 4 kez resetlesemde bağlanmıyor Ayarlarda IP'yi otomatik al diye ayarlamıştım. (Ara sıra normal bağlantı oluyor)
Modemin tüm ışıkları yanıyor Bazen Bilgisayarlarda kablosuz bağlantımın adını göremiyorum. ve internete bağlanamıyorum. Durum Masaüstü ve dizüstü bilgisayarda aynı
Şöyle söyleyeyim 3 gün üst üste problemsiz bağlanamadım. Çok sinir harbi içindeyim 2 yıllık taahhüt var Bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum. TeŞeKkÜrLer...

Merhabalar
Bahsettiğiniz problemle bende karşılaştım çok sinir bozucuydu çözmek için çok uğraştım sonradan modemin wifi kanal frekansı otomatikte idi bu sorun ondan kaynaklanıyor modemin 1-6-11 kanalları haricindeki kanallara geçtiginde sen agı görüyorsun ama bağlanamıyorsun sorun teşkil ediyor yapman gereken modeminin wifi kanılını 1-6-11 bunlardan biri olarak sabitlemen sonra sorunsuzca bağlanabilirsin

Kolay gelsin.

[quote name='tenekecezve' date='30 December 2011 - 11:03 ' timestamp='1325243032' post='1133752']
Kablo ile bağladığında durum nasıl? Modem yada DSl bağlantında arıza ihtimali olabilir.

Eğer TTNET ise 4440375 'i ara onlar herşeyini kontrol eder ve yönlendirir seni...
[/quote]

Bağlanmadığı zaman kablolu ile denedim Gene bağlanmıyor. Ayrıca TTNET'e durumu bildirmiştim Kontrol ettik sizin oraya sinyal geliyor dediler
Dediğim gibi bazen düzgün çalışıyor TTNET elemanlarının Düzgün çalıştığı zamana denk geldiğini düşünüyorum Tam arızalı olduğunda bildirmek ve onların tam o sırada gelmeleri lazım O da çok zor.
Acaba Modemi değiştirsem düzelirmi acaba?

Bedava değiştirme şansım yok Paramla yeni modem alırsam olacak
sahsiyet ; wifi kanal frekans ayar yerini bulamadım Zyxel p 660W TX serisi modemim var Kanal seçimi diye bir yer var chanell 1'de sabit duruyordu. Otomatik tarama seçeneğine aldım. Bir böyle deneyeyim.
Modemin Ip alaması Neden olur Cihazdan mı yoksa DSL bağlantısından mı?

• 2 hafta sonra ...