Jump to content

Dell Laptop Recovery Tuşu Varmı?

CaNCaN
 Share

Recommended Posts

[b][font=""Tahoma"]Merhabalar

Dün aldığımız n5010 model laptop mevcut elimde.Elimdeki PC'de Windows 7 Ultime 64 Bitlik bir yazılım mevcut yalnız dikkatimi bişey çekti Orda 14,65 GB lık recovery yazan bir bölüm gördüm. Bu bölümü nasıl aktif edip eski kurulumun tekrar yükleneceğini çözemedim.Sistemin kendi orjinal recovery'sini aktif edemedim nette geniş çaplı bir araştırma yaptım ancak kesin bir sonuca ulaşamadım.Recovery'e nasıl geçeceğim hangi tuşla yapacağım kesin net bir bilgi yok "CTRL+F11" tuşunu kullanmamız önerilmiş PC'yi yeniden başlatıp tekrar tekrar yaptığımda tepki vermedi.Yani kısaca sistemin içindeki recovery'i sisteme yüklemek istiyorum nasıl yaparım.

İçerisinde 2 adet dvd var.

[color="#990000"]1- [/color]Drivers and utilities
[color="#990000"]2[/color]- Operating System

1. dvdyi takıp boot ettiğimizde gerekli test işlemlerinin yapıldığı bir pencere ekrana geliyor. Burda envai çeşit test programcıkları var bunlar drivers yüklemeleri yapıyor.
2. dvd yi takınca normal bir win7 kurulumu yapıyor.

Bu dvdler ile recovery deki backup dosyasını nasıl geri yükleyeceğimi çözemedim.

Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz? Zira tek tek bütün sürücüleri yükleyip uğraşmak istemiyorum. Yalan yanlış bazı sürücüler yüklersek sisteme çok zarar veriyor.[/font][/b]