Jump to content

Kredi Kartı Yapılandırması Ödeyememe Süreç Nedir?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar, kredi kartı borcumu taksitlendirmiştim. üç aydır ödeyemedim. yarınsa son ödeme günü takibe düşmemek için (sanırım) yani son ödeme günü. ben yarında ödeyemeyeceğim büyük ihtimalle. bundan sonra süreç nasıl işler?

1-avukata mı verilir 3 aylık taksiti ödeyemediğimden hemen ? yoksa yeniden yapılandırılabilirmi veya şu güne kadar öde yoksa icra için avukata vercezmi denir eğer konuşmaya gidersem yarın?

2- o bankadan kredili mevduat hesabı açtırabilirmiyim? böyle olursa borcumu hemen ödeyebilirim de.

bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi?

taksitlendirdiğinize göre siz zaten çoktan avukatlık olmuşsunuz.Taksitleri ödeyemediğniz içinde banka anlaştığı hukuk bürosu ile baskıları arttırır icra takibini yeniden başlatır.Diğer bankalarla da sorununuz varsa bankalar sıraya girer (maaş hesabınız varsa borçlu oldugunuz banka sıraya girmeden tahsil eder).
2.o Bankayla 3-5 sene arası kredi puanınız düşüklüğünden dolayı çalışmanız mümkün değil.

Allah kurtarsın .

[quote name='EMRA' date='29 November 2011 - 19:35 ' timestamp='1322595316' post='1121418']
taksitlendirdiğinize göre siz zaten çoktan avukatlık olmuşsunuz.Taksitleri ödeyemediğniz içinde banka anlaştığı hukuk bürosu ile baskıları arttırır icra takibini yeniden başlatır.Diğer bankalarla da sorununuz varsa bankalar sıraya girer (maaş hesabınız varsa borçlu oldugunuz banka sıraya girmeden tahsil eder).
2.o Bankayla 3-5 sene arası kredi puanınız düşüklüğünden dolayı çalışmanız mümkün değil.

Allah kurtarsın .
[/quote]

bu ne be. :) kalpten mi götürmek istiyorsun beni. avukatlık nerde olmuşum. ben kredi kartı borcunu baktım ödeyemicem kredi kartını durdurup borcu taksite bağladım. güzel ödüyordum son üç ay aksattım.

ve aksattığım üçüncü ayın son ödeme günü yarın. geçen konuştum yani üçüncü aksattığım ayın başında. ödemezseniz üçüncü ayıda takibe girebilir ama kolaylık sağlanır yinede demişti şef. allahtan o şef sen değilsin :) şaka yapıyorum alınma. durum bu yanide ben sadece prosedür ne onu öğrenmek istemiştim.

[quote name='Sirius' date='29 November 2011 - 21:43 ' timestamp='1322603015' post='1121501']
Kolaylık sağlarlar banka ile görüşmeniz durumunda, cüzi bir fazi eklerler bir dahaki aya. Arkadaşlar baya abartmışlar, sakin olun :)
[/quote]

valla işte yarın ödemediğim üçüncü taksidin son ödeme günü ve ertesi gün kanuna göre yasal takibe giriyor diye biliyorum. demin beri inceliyorum internetten yazılanların çoğuda böyle. ama dediğim gibi şefle görüşmüştüm geçen ay başı 3. taksidinde son ödeme gününü geçirirseniz yinede bir kolaylık sağlanır demişti. inşallah icra takibine düşmeyiz.

acaba bu ayı ödeyecek kadar kredi açıp bunu da taksitlere bölüştürseniz desem kabu lederlermi? o durum çok iyi olur benim için ama..? neyse biraz içime su serptiniz. saolun :)

[quote name='abdülhey' date='30 November 2011 - 00:33 ' timestamp='1322602397' post='1121497']
evet yokmu anlayan yardımcı olacak?
[/quote]
ben şöyle zannettim taksitlendirdiniz 3 üncü ödeme tarihi geldi ödeme yapamadınız
daha önce ödeme yaptıysanız kolaylık sağlarlar

[quote name='yawuz58' date='29 November 2011 - 21:54 ' timestamp='1322603652' post='1121519']
ben şöyle zannettim taksitlendirdiniz 3 üncü ödeme tarihi geldi ödeme yapamadınız
daha önce ödeme yaptıysanız kolaylık sağlarlar
[/quote]

he demek öyle anladınız? iyi iyi. ha şöyle ya iyi haber lazım bana :) hayatımda ilk defa rezil olcam yoksa :)

insanlık hali önceki işyerinde çalışırken 3 ay para vermediler verdilerde az verdiler içerde 3000 tl alacağım var
kartımı kardeşim kullanıyordu ödemedi 750 tl oldu 1500 tl avukata vermişler aradı beni dedi haciz yapacaz
ş......siz patrona söyledim tutmuş avukatı arıyor sanki sadaka istemişim bana sert konuşan avukat patrona
taksit yaparız filan demiş patronum parayı verecekti avukat taksit yaparız deyince patron sallama yaptı
bekle para verecek avukat beni arıyor hani para taksit yaptık dedim alırsın üçün birini bana sert konuş
patrona taksit yap ben niye bu duruma düştüm para vermedikleri için sen niye diyorsun taksit yaparız diye
bide avukatı aradım söyledim taksit maksit deme diye başka işe girdik zor bela ödedik

[quote name='yawuz58' date='29 November 2011 - 22:09 ' timestamp='1322604590' post='1121534']
insanlık hali önceki işyerinde çalışırken 3 ay para vermediler verdilerde az verdiler içerde 3000 tl alacağım var
kartımı kardeşim kullanıyordu ödemedi 750 tl oldu 1500 tl avukata vermişler aradı beni dedi haciz yapacaz
ş......siz patrona söyledim tutmuş avukatı arıyor sanki sadaka istemişim bana sert konuşan avukat patrona
taksit yaparız filan demiş patronum parayı verecekti avukat taksit yaparız deyince patron sallama yaptı
bekle para verecek avukat beni arıyor hani para taksit yaptık dedim alırsın üçün birini bana sert konuş
patrona taksit yap ben niye bu duruma düştüm para vermedikleri için sen niye diyorsun taksit yaparız diye
bide avukatı aradım söyledim taksit maksit deme diye başka işe girdik zor bela ödedik
[/quote]

anladım öyle bir avukat aman bana denk gelmesin. en kıl olduğum şey mağdurdan hakkını saklamak bile bile ve zora sokmak. tabi öyle patronda.. benimki çokcasına kendi gevşekliğimden oldu. öyle ise çekecez. ders olur belki.