Jump to content

Fıfa 11 Atı Ekran Kartlarınd Kasma Sorunun Çözümü

CaNCaN
 Share

Recommended Posts

[b]Sistemim:
Intel Core I3 M 350
RAM:3 GB
Ekran Kartı: ATI HD 5400
İşletim Sistemi:WIN 7 X64 TR

Buna rağmen sistemdeki kasmayı bir türlü çözemedim Google'den aradığım milyontane bu konu açılmış kimse tam net çözümünü söylemiyor,Buna rağmen hepsini büyük bir azimle dediklerini harfiyen yaptım Normal bilgisayara karşı oynarken ara ara kasma sorunu yaşıyorum kullandığım sistem bukadarını hakettmiyor.Yorumlarınızı ve görüşlerini alabilirmiyim ?

Bu arada kullandığım driver sürümü ATININ:[color="#FF0000"]11-11_mobility_vista_win7_64_dd_ccc_ocl

ÇÖZÜM:

[/color][/b][b]ÇÖZÜM'ükendim buldum sorunla karşılaşanlar bunu yapsınlar

[color="#FF0000"]FIFA.EXE[/color]'yi Sağ tıklayıp uyumluk sorununu giderme seçeneğini seçtikten sonra kendini ufak bir tarama yapacaktır,taramadan sonra programı başlat diyecektir başlatın "[color="#FF0000"][u]ÇALIŞMAYI DURDURDU[/u][/color]" hatası alabilirsiniz sakin olun :)
sonra bu ayarları bu program için kaydet seçenğini seçebilirsiniz.Ve son olarak FIFA.EXE'yi Sağ tıklayıp Özelikler sekmesinden uyumluluk sekmesine gelin ordada Yüksek DPI ayarlarındaki ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak seçin neden bu seçenek işaretleniyor ölçeklendirmede [color="#FF0000"]FPS[/color] değerini kendini ayarlamadığından ekranı yenileme hızı tuttarlı olmuyor bu durumdan dolayı bir uyumsuzluk söz konusu olduğundan oyunda kasma oluyor şimdi en ufak bir[u] kasma yok [/u]:) Yağ gibi kayıyor.
[/b]

Edited by CaNCaN

[b]Update verildi,[color="#FF0000"]Patch 1.01[/color] ancak bu hata hala devam ediyor ki bu kasma ATI ekran ayarlarından zanneiyorum kurcalamadım bilmediğim için[u] defult [/u]ayar ne ise onu kullanıyorum
[/b]