Jump to content

(.img) Dosyasını Açıp Restore Etmek Istiyorum?

Guest _ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamlar TNCTR'ye Gönül Vermiş Dostlarım
Elimde (.img) tabanlı bir dosya var. Bu dosyanın içerinde imei numarası var. Bu imei numarasına ulaşmak ve restore etmek istiyorum. Bunu hangi programla yapabilirim?

Ve ayrıca eğerki bu dosyayı açabilirsem. Şu anda Türkiyenin farklı bölgelerinde bulunan 10 larca kişinin telefünunu açmış olacağım.
Çoğu kişinin imeisi silinmiş. Edited by &ULTİMATE&

[quote name='abdullahTR' date='17 November 2011 - 12:16 ' timestamp='1321524999' post='1113004']
resource hacker denedinmi acaba
[/quote]

Denedim açmıyor.
Elimde Resource.Tools.2.9 var. içerisinde .xxx tabanlı dosyaları açmak için birçok yazyılım var. fakat hiçbiri işe yaramadı.

Ve ayrıca eğerki bu dosyayı açabilirsem. Şu anda Türkiyenin farklı bölgelerinde bulunan 10 larca kişinin telefünunu açmış olacağım.
Çoğu kişinin imeisi silinmiş.

Edited by &ULTİMATE&

Winhex gibi bir hex editör ile dene! Yani ilgili değiştirmek istediğin bilgiyi hex editorde bulabilirsen ve ilgili bilgi her zaman aynı offsetteyse veyahut ilgili bilginin bulunduğu kısmı tespit edceğimiz sabit bir değer var ise istediğini yapmak...

Isersen ilgili dosyayı bana gönder, bir ara bakim...

[quote name='blue_life' date='17 November 2011 - 13:57 ' timestamp='1321531047' post='1113037']
Winhex gibi bir hex editör ile dene! Yani ilgili değiştirmek istediğin bilgiyi hex editorde bulabilirsen ve ilgili bilgi her zaman aynı offsetteyse veyahut ilgili bilginin bulunduğu kısmı tespit edceğimiz sabit bir değer var ise istediğini yapmak...

Isersen ilgili dosyayı bana gönder, bir ara bakim...
[/quote]
Hocam bu dosyayı açıp restore ederseniz birçok kişinin android cep telefonunu kurtarmis olacaksınız. Hatta bunun çözümünü bulabilirsek. 10 larca kişiyi tnctrye çekmeyi düşünüyorum. Zaten bu işi yapmak için aracı bir site lazım. Umarım faydalı bir uğraş olur. Size ilgili dosyayı en kısa sürede ulastiracagim. Şu anda cepten yazıyorum.

[quote][color="#0000FF"][b]IMG Editor 1.5 Final[/b][/color]
[code]http://dl.gta-worldmods.t-n-network.de/files/downloads/090906/img_editor%5Bgta-worldmods%5D.rar[/code]
[b]Kullanımı: tutorial Alci's IMG Editor 1.5[/b]
[code]http://youtu.be/oZHxzg1Q7IE[/code]
[b]Google Arama Code[/b]
[code].img editor 1.5[/code][/quote]

Arkadaşlar img uzantısını ben arada sırada kullanıyorum. Benim kullandığım img uzantısı disk/disket imajıdır!
Bu imajlar UltraIso,WinImage vs. gibi bir çok programla düzenlenebiliyor.

Ama bu konudaki img uzantısı, bahsettiğim uzantıyla alakalı olmayabilir. Misal ben elimdeki .txt uzantısına sahip bir dosyanın uzantısını exe yaparsam bu bir program mı olacak? Bu nedenle bu tip dosyalarının içeriğini görmeden net bir şey söylemek doğru deyil!

@&ULTİMATE&

Tamam bekliyorum,ü özel mesaj ile gönderirsin. Burdan yazarsan da özel mesaj ile bildir. Konu gözümden kaçabilir :(