Jump to content

Ams Ile Arkdaslarıma Güzel Bir Fikir.

Byogulcan
 Share

Recommended Posts

[center][img]http://4.bp.blogspot.com/-bHUYREtKrD0/TqhayxHFzoI/AAAAAAAAAqk/hu10GP2oVcM/s1600/fikir.jpg[/img][/center]

Ams ile zamanım olsa yapmak istediklerimden birisinin fikrini sizlere sunmak istedim.yapmak istediğim bir ftp serveri oluşturmak ve içine katılımsız programlarımı yüklemek ve bunu ams ye yansıtarak download and install olayını yapmak bunu aıo dan tek farkı indirip ardından programları kurması hersey kullanıcının isteğine bağlı olacak mesela winrar kurmak isteyen bir akradasım örnek bi listboxdan winrarı secerek download yapıcak ve ardından install olayı gercekleşicek.programda herhangi bir yazılımda güncelleme oldugunda bunu kullanıcıya yansıtmadan onu her programın acılısında rahatsız etmeden farklı bir pagede yayınlanacak ve kullanıcı onu gördüğünde bu programı güncelle seceneğine bastıgında otomatik olarak programın üst sürümünü o labele yansıtıcak ve linki değiştiricek.Ardından bu programları kullanıcı her seferinde indirmek zorunda kalmıyıcak veya program listesini tek tek aramak zorunda kalmıyacak bunu bir üyelik sistemi ile yapılacak bu sayede program listesi hep aynı kalıcak.indirilen programlar autoplay/programlar/---program ismi - ne kayıt olucak kullanıcı programı portable gibi kullanıcak bunu her formatta programları indirmek zorunda kalmıyacak.ardından bu programın bu kadarını yaptıktan sonra film kategorisi ile bunu yapmak kalıcak bir web sitesi veya program gibi yapılacak zuppenet gibi bu programın normal bir programdan farkı ise program film oyun hepsi bir arada olucak ve ftp üzerinden yapılacak.Ardından kullanıcıya bağışyapmak isteyen arkadaslar olucak olunca buda bir sayfaya reklam koymaya gelicek ve bu reklamları hergün tıklayarak puan üzerinden kendiside para kazanıcak yani anlatmak istediğim şu program her kullanıcı için % olayına calısıcak bu kayıtlı kullanıcılara göre %00000000 üzerinden ayrılacak kullanıcı ne kadar günlük reklam tıklarsa o kadar % sahibi olacak.programı yazan arkadas programın sadece %50 sine sahip olacak geri kalan %50 tamamen kullanıcılara sahip olucak.Admin tüm bu filmleri tek başına yapamıyacağı için bunu moderatör - editor üzerinden olucak. tabi bu adminin ams bilgisine bağlı cok geniş kapsamlı ams bilgisi olması lazımki tüm kullanıcıları tek bir sayfadan kontrol edebilecek.gelelim editör gurubuna bunlar sadece belli sitelerdeki gibi tek bir kategoriye bakıcak program vs bölümündeki editor her konu eklediğinde editor % kazanacak ve programda hep ftp özelliği olmak zorunda kalacak ama editorler isterse kendi uploadlarını yapabilecekler ama alternatif olarak vermek zorunda kalacak ftp özelliği olmadan o konu acılmayacak.Programdan kazanılan para % olarak ayrılacak bunu program tek basına hesaplayacak ve tek tek editorlerin paypal hesabına gönderilecek.eğer herhangi bir editor program kategorisinden film kategorisine gecerser bundan - puan kaybedecek ve sitede %si düsecek.isteyen editorlere 5 ketegoriye kadar alternatif bölüm verebilcek ama tabi bu başka editorlere haneye tecavuz olacagı için bunlar sadece belli başlı konularda olacak yani mesela bir program kategorisindeki editor film ve anlatım bölümünde görev alamıyacak sadece program kategorisinde olup bunu ilköğretim ders videoları ile açabilecek ve kendi anlatımlarına açabilecek.yapmak istediğim yazılımda online müzik kategorisi olacak insanlar ttnetin müzik bölümündeki gibi girip istediği müziği dinleyebilecek ama tek farkı ftp üzerinden dowload edilecek ve otomatik her kullanıcının bir müzik playerde bir playlisti olacak programa giriş yaptıgında yandaki herhangi bir buton yada menüde playeri tıkladıgında onun playlisti ftp üzerinden sarkı isimleri ayarlanacak ve bilgisayarında yüklü sarkıyı playere aktarıcak.herhangi bir film vs editor arkadasım alternatif olarak indirme linki sunacak bu wupload ws ws gibi belli siteler olacak.kişinin kendine ait blog sayfası olacak ve orada kendi yazılarını paylaşıma sürecek bunu o bölümün editorune bildirdiğinde o editor isterse anasayfadaki haberlere o kullanıcının haberini yayınlayacak blog sayfaları normal internet üzerinden ulaşabilecek bu örneğin blogger gibi olacak siteadresi.programadresi.com gibi bunun için profesyonel ams yazılımcıları gerekiyor tabiki.Bunun haricinde herhangi bir kullanıcı bir program yazdı ise ona ödül olarak belli % verilecek o programı devamlı güncel paylaşmak suretiyle ve % verilirken belli para ödülleri verilecek.Aklıma cok kısa zaman içinde gelenler bu fikirlerimi sunmak istedim belki arkadaslarım bunu tek bir yerinden ilham alır ve bunu gerçekleştirir böyle bi çalışmayı cok kısa bir süre üzerinde cıkarmayı planlıyorum bazı arkadaslarıma bahsettiğim 15 yasındaki cocugun yaptıgı projem bu ama bunun için cok zaman gerekli oldugunu biliyorum bunu yazın gibi bir zaman içinde yapmayı planlıyorum .Cok kısa bir sürede aklıma geldi söyle diyeyim bir gece yatagıma yattım ve aklıma ne yapsam ne yapsam diye düşünürken bir kişisel medya gibi bişey neden olmasın dedim. Edited by Byogulcan

[quote name='galetis' date='26 October 2011 - 21:22 ' timestamp='1319656937' post='1101567']
Üşenmedim okudum :) İyi bi server ayarlanırsa yapılabilir tabi. Hatta herkes ucundan tutar geliştiririzde ama server şart.
[/quote]

Yazın bunun indir ve yükle versyonunu cıkarmayı planlıyorum ve ardından hepsinin bir betasını yapmayı planlıyorum :rolleyes:

Şuan Makro Kurulum 3.0 Remote versiyonu üzerinde çalışıyorum. Var olan ftp serverımda problem çıkmazsa bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyorum.

Örnek bir görüntü;

[img]http://www.indirmatik.net/img/img/f4e14b99a13597f58e98c2692094c213.png[/img]

Neden isimlerin hepsi Internet Download Manager demeyim checkboxları sıralamayı ayarlıyorum.

[quote name='prototype' date='26 October 2011 - 23:02 ' timestamp='1319662979' post='1101649']
Şuan Makro Kurulum 3.0 Remote versiyonu üzerinde çalışıyorum. Var olan ftp serverımda problem çıkmazsa bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyorum.

Örnek bir görüntü;

[img]http://www.indirmatik.net/img/img/f4e14b99a13597f58e98c2692094c213.png[/img]

Neden isimlerin hepsi Internet Download Manager demeyim checkboxları sıralamayı ayarlıyorum.
[/quote]

Alt taraftaki shape pluginler arayüzü tamamen bozuyor.Küçük kardeşinden sana bir tavsiye :rolleyes:

[quote][center][img]http://4.bp.blogspot.com/-bHUYREtKrD0/TqhayxHFzoI/AAAAAAAAAqk/hu10GP2oVcM/s1600/fikir.jpg[/img][/center]

Ams ile zamanım olsa yapmak istediklerimden birisinin fikrini sizlere sunmak istedim.yapmak istediğim bir ftp serveri oluşturmak ve içine katılımsız programlarımı yüklemek ve bunu ams ye yansıtarak download and install olayını yapmak bunu aıo dan tek farkı indirip ardından programları kurması hersey kullanıcının isteğine bağlı olacak mesela winrar kurmak isteyen bir akradasım örnek bi listboxdan winrarı secerek download yapıcak ve ardından install olayı gercekleşicek.programda herhangi bir yazılımda güncelleme oldugunda bunu kullanıcıya yansıtmadan onu her programın acılısında rahatsız etmeden farklı bir pagede yayınlanacak ve kullanıcı onu gördüğünde bu programı güncelle seceneğine bastıgında otomatik olarak programın üst sürümünü o labele yansıtıcak ve linki değiştiricek.Ardından bu programları kullanıcı her seferinde indirmek zorunda kalmıyıcak veya program listesini tek tek aramak zorunda kalmıyacak bunu bir üyelik sistemi ile yapılacak bu sayede program listesi hep aynı kalıcak.indirilen programlar autoplay/programlar/---program ismi - ne kayıt olucak kullanıcı programı portable gibi kullanıcak bunu her formatta programları indirmek zorunda kalmıyacak.[/quote]

bunun ben çalışır halini yaptım ama maddi nedenlerden dolayı hayata geçiremedim. bu tür birşey için iyi bir server aylık 100-200$ gibi bir ücret gerekir. böyle bir program için aylık 5 tl gibi bir ücret düşündüm kullanıcılardan. ama bizim insanımız bu tür şeylere asla maddi destek vermediği için vazgeçip raftaki diğer projelerimin arasına kaldırdım.

[quote name='KintaRo' date='27 October 2011 - 00:20 ' timestamp='1319667604' post='1101670']
bunun ben çalışır halini yaptım ama maddi nedenlerden dolayı hayata geçiremedim. bu tür birşey için iyi bir server aylık 100-200$ gibi bir ücret gerekir. böyle bir program için aylık 5 tl gibi bir ücret düşündüm kullanıcılardan. ama bizim insanımız bu tür şeylere asla maddi destek vermediği için vazgeçip raftaki diğer projelerimin arasına kaldırdım.
[/quote]

Haklısın ama abi ben onu reklam lara bağladım para kazanabilmek için bir reklam sayfası açsak böyle kullanıcılara puan sistemi getirtsek her reklamda 1-2 kredi kazansa?