Jump to content

Mac Os X Lion Ile Pch-A110 Dosya Paylaşım Sorunu

ichsuny
 Share

Recommended Posts

Merhaba,

Bu sorunla Lion çıktı çıkalı uğraşıyorum, ama olmadı olmuyor, hemen her mac forumuna yazdım bilen yok yada ben anlatamadım.

Film, müzik, resim vs. gibi medya dosyalarını tv den izleyebilmek için aldığım ethernet kablolu ev ağıma dahil POPCORNHOUR PCH-110 model NMT cihazım var, bu cihaz ile MAC OS X SNOW LEOPARD sürümünde hem MAC OS X de paylaşıma açık dosyalara, hemde PCH-A110 dosyalarına ağ üzerinden karşılıklı olarak ulaşabiliyordum.

PC ye Lion kurduktan sonra MAC OS X den PCH-A110 dosyalarına ulaşıyorum ama, PCH-A110 dan MAC OS X den paylaşıma açık dosyalara bir türlü ulaşamıyorum. MAC OS X paylaşımı bi şekilde engelliyor.

Bende bunun üzerine aşağıdaki işlemleri gerçekleştirdim ama hiç bir şekilde sonuç alamadım.

diskleri paylaşıma açtım ve paylaşım istediğim PCH-A110 NMT cihazını izinli kullanıcılar arasına dahil ettim.

1-dosya paylaşımını açtım
2-pch-a110 ile paylaşmak istediğim izinli hdd leri ve kullanıcıları (pch-a110)seçtim
3-izin verilenleri aktifleştirmek için seçenekler i tıklıyorum
4-pch-a110 a tik koyduğumda
5-parola soruyor(snow leopard da böyle bi parola istememişti)
parolayı yazıyorum, parola yanlış diyor. pch-a110 parolası doğru bundan eminim. mac os x parolalarımı da denedim, hatta bildiğim tüm parolaları denedim ama sürekli yanlış diyor. bu ayarları snowleopardda sorunsuz yapıyor ve pch-a110 dan mac os x deki paylaşıma açık tüm dosyalara ağ üzerinden ulaşıyordum. lionda olmuyor. ayrıcı lionda snow leopardda olduğu gibi ftp paylaşımı seçeneği yok ondanmı oluyor bilmiyorum..

Eğer bu sorunu çözemezsem istemesemde SNOW LEOPARD a dönmek zorunda kalacağım.

Ağ üzerinden dosya paylaşımı ve izinler konusunda bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim.
teşekkürler.