Jump to content

Blazer Ceket Giymek

Bırak Gitsin...
 Share

Recommended Posts

[color="#2F4F4F"][b][i]Günümüzde öğrenciler liseyi bitirene kadar bir örnek giysiler giyiyorlar. Bu tek tip elbiselerin renklerini okul yönetimleri saptıyor. Erkek Öğrenciler için uygun görülen kıyafet çoğunlukla lacivert ceket ve gri pantolondan oluşuyor.[/i][/b][b][i]Lacivert ceket ve gri pantolonu sadece öğrenciler değil her yaştaki erkekler de severek giyerler. Bu kıyafetle iş yerine, yemeğe hatta resmi davetlere bile giderler. Her ortama uyan lacivert blazer ceket, gri pantolon birlikteliği artık klasikleşmiştir.

Lacivert blazer ceket ilk olarak on dokuzuncu yüzyılın ortalarında İngiliz savaş gemisi HMS Blazer'de ortaya çıkmıştır. Mürettebatın, karışık renkli, alacalı bulacalı, çok yıpranmış giysilerinden canı sıkılan gemi komutanı onlara lacivert renkli, ince yünlü kumaştan yapılmış ve üzerinde Deniz Kuvvetleri amblemli parlak düğmeler bulunan ceketler giymelerini emreder.

Kıyafet o kadar güzel durur, o kadar beğeni toplar ki çok kısa zamanda diğer gemilere, okullara, klüp üyelerine yayılır. Adını ilk giyildiği gemiden alan blazer ceketin modası o hızla okyanusu aşar, ABD'ye geçerek sektörünün en büyük pazarlarından birini oluşturur. İşte titiz bir kaptanın bilmeden yarattığı bir dünya modasının öyküsü.[/i][/b][/color]
[color="#2F4F4F"][b][i][u]
[/u][/i][/b][/color]
[color="#ff0000"][i][b]Not:Bende geçen hafta gri bi blazer ceket aldım haftaya bi kız arkadaşı yemeğe çıkarmayı düşünüyorum bakalım nasıl olacak :D...[/b][b]merak ettiğimden dolayı bu bilgiyi araştırıp buldum ve siz sevgili tnc ailesiyle paylaşmak istedim :)[/b][/i][/color]

Edited by Bırak Gitsin...