Jump to content

Wi-Fi Bağlanıyor Ama İnternete Girmiyor

belesbeles
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaslar , bizim iş yerimizki kablosuz modemden bilgisayarımız internet almaktadır. Bütün Bilgisayarlarımız İnternete Bağlanırken asus m51va markalı laptop internete bağlanmıyor . kablosuz ağı görüyor bağlan diyoruz şifreyi giriyoruz modeme bağlanıyor ama internete girmiyor.

Bilgisayarı formatladım 0'dan herşeyini kurdum daha sonra wi fi girdi internet üzerinden programlarını kurdum güncellemelerini yaptım. herşey düzeldi diyordum ki bugün tekrar wi fi girmedi :S yine aynı sorunla karşı karşıyayım sorun neyden kaynaklı olabilir donanımsal diye düşünüyorum yanlış mıyım ?

[quote name='nano68' date='07 September 2011 - 08:18 ' timestamp='1315383536' post='1075495']
hocam birde linux deneyin
bence sorun bi programda bende kaspersky öyle yapıyordu yada driverde
[/quote]

linux kullanmamız imkansız tamamen windows olmalı.
format atıldıktan sonra güncellemesini yaptım herşey normal internete bağladığımız halde neden durduk yere gitsin ki internet bi daha :S hiç bişi yüklenmedi ki güncellemeden sonra harici olarak :S

[quote name='nano68' date='07 September 2011 - 08:31 ' timestamp='1315384274' post='1075504']
hocam sistem kaçak olduğundan bi arkadaşta olmuştu(sizinki kaçak mı bilmiyorum)
eğer kaçaksa başka bir key girin belki olur :)
[/quote]

Hayır Sistem Kesinlikle Lisanslı kaçak değil , hatta internet üzerinden aktivasynonu bile yaptım formattan sonra.

[quote name='TugruL' date='07 September 2011 - 08:32 ' timestamp='1315384364' post='1075506']
Birde kablo ile bağlanmayı deneyin bakalım olacak mı? En azında bu şekilde oluşabilecek ihtimalleri azatlmış oluruz. Sorunu sadece kablosuz aygıtı bazında inceleriz.
[/quote]

kabloyla bağlantı yapıldığında internete girebiliyoruz ama başka yerde laptopu kablosuz kullanmamız gerekli :(

kablosuz ağa bağlantıyı kesiyorum sonra tekrar bağlan diyorum. ilk önce sınırlı erişimle bağlı diyor sonra bağlandı olarak gösteriyor. ama internete girmiyor :S

Edited by belesbeles

İnternet Bağlantısında Bir Sorun Olabilir, Server den Kaynaklı Sorunda Olabilir, Alt Yapıdan Kaynaklı Bir Sorunda Olabilir , Modeme Reset At, Dns ve Proxy Ayarlarını Yap İnternet Bağlantısından sa Düzelebilir.

veya

Modem in İnternet Bağlantısı, Ethernet Kablosu Güç Düğmesi vs.. Kontrol Edin. Düzgün mü Değil mi Bunu Öğrenin.

Düzelmezse, Her şey Normal ise Modemde Bir Sorun Olabilir.

Modemde Her şey Normal ise Donanımsal Bir Problemde Olabilir, Modemi Teknik Servise Götürmeyi Deneyin, İncelesinler Orada Çalışıyor mu Çalışmıyor mu Onlar Söylerler.

Tamir Edilecek Bir Durumsa Tamir Ederler yoksa Yenisi İle Değiştirirler.

(Bu Sorduğum Önemli Değil) Modemin Garantisi Sürüyor mu veya Kaç yıl Teknik Desteği var. Zaten Garantisi Bitse Bile 25-30 TL ye İş Biter.

1- Modemden o laptopla ilgili bir kısıtlama olup olmadığına bakın
2- Ağ şifresini doğru girin :D sık yaptığım hatadır, dakikalarca bağlanacak diye bekler dururum
3- Laptopa manuel olarak IP numarası atayın ?? beeellllki!
4- Aygıt sürücüsünü kontrol edin dicem o da zayıf ihtimal,

başka aklıma bişi gelmiyor :)

modemde sorun olduğunu sanmıyorum hiç bir şekilde de kısıtlama olmadı dün girdiğim internete simdi giremiyorum modemden 1o kadar laptop wireless üzerinden bağlanıyor ama bi bu laptop sorun yaratıyor :S

[quote]1- Modemden o laptopla ilgili bir kısıtlama olup olmadığına bakın
2- Ağ şifresini doğru girin :D sık yaptığım hatadır, dakikalarca bağlanacak diye bekler dururum
3- Laptopa manuel olarak IP numarası atayın ?? beeellllki!
4- Aygıt sürücüsünü kontrol edin dicem o da zayıf ihtimal,

başka aklıma bişi gelmiyor :) [/quote]

dediklerini defalarca yaptım :D ama malesef onlarda fayda etmedi driverlerini sildim tekrar kurdum farklı yerlerden indirdim yine güncelledim bi fayda etmedi :S

'belesbeles'

Kardeş.

Donanımsal Sorun Olabilir.

Kablosuz Bağlantı Aygıtı (Wireless)inde bir sorun olabilir, Laptop un da da Bir Sorun Olabilir.

Bağlanırken ki Ağında Bir Sorun Olabilir veya Laptop, Wireless Görüyorsa Bile Bağlanamıyor Olabilir. vs..

Olmazsa Git, Wireless ini, Lap topu nu, Al Bir Teknik Servise Götür Derim Onlar Gerekeni Yaparlar Merak Etme.

Modem inde Bir Sorun Yoksa Tamam.

Tanıdık varsa Anlıyorsa Parçalardan, Devrelerden vs.. Çağır, Bakın Beraber Yapın Derim. Hemde Öğrenmiş Olursun.

Ben Hep Arkadaşı Çağırıyorum, Böyle Bir Durum Olduğunda.

Olmazsa Teknik Servisine Götürüyorum Çünki Bu İşi Biliyorlar.

Edited by croteam

[quote name='croteam' date='07 September 2011 - 11:08 ' timestamp='1315393712' post='1075553']
'belesbeles'

Kardeş.

Donanımsal Sorun Olabilir.

Kablosuz Bağlantı Aygıtı (Wireless)inde bir sorun olabilir, Laptop un da da Bir Sorun Olabilir.

Bağlanırken ki Ağında Bir Sorun Olabilir veya Laptop, Wireless Görüyorsa Bile Bağlanamıyor Olabilir. vs..

Olmazsa Git, Wireless ini, Lap topu nu, Al Bir Teknik Servise Götür Derim Onlar Gerekeni Yaparlar Merak Etme.

Modem inde Bir Sorun Yoksa Tamam.

Tanıdık varsa Anlıyorsa Parçalardan, Devrelerden vs.. Çağır, Bakın Beraber Yapın Derim. Hemde Öğrenmiş Olursun.

Ben Hep Arkadaşı Çağırıyorum, Böyle Bir Durum Olduğunda.

Olmazsa Teknik Servisine Götürüyorum Çünki Bu İşi Biliyorlar.
[/quote]

Eyw Saolsınız İlgilendiniz Arkadaslar Size Minnettarım.

Sorunu Vistadan Xp'ye çevirerek çözmüş bulunmaktayım. Driver kaynak bişi olduğu kesinleşti. İlginize TEşekkür Ederim.

[quote name='belesbeles' date='07 September 2011 - 19:49 ' timestamp='1315424954' post='1075842']
Eyw Saolsınız İlgilendiniz Arkadaslar Size Minnettarım.

Sorunu Vistadan Xp'ye çevirerek çözmüş bulunmaktayım. Driver kaynak bişi olduğu kesinleşti. İlginize TEşekkür Ederim.
[/quote]

'belesbeles' Kardeş Eğer Çözdüysen Ne Mutlu Bizlere Zaten Driver la Alakalı Bir Problem Olduğunu Tahmin Etmiştim.

Kardeş Ben Sana Bir Program Verecem Bu Program Sayesinde Eksik Olan Driver Kendisi Bulup Yüklüyor. (Güncel) Güncellenebilir Sürüm. :good:

:clapping: DriverPack Solution 11 [version 11.8] : Windows XP / Windows Vista / Windows 7 - 32/64 Bit. :yahoo:

İndir. Kur Tarama Yap Kendisi Bulur.

Code :

[CODE]http://drp.su/[/CODE]

Spoiler :

[spoiler]http://drp.su/[/spoiler]

Edited by croteam