Jump to content

Windows,mac Os,linux

kacaksevgilim
 Share

Recommended Posts

Masaüstü makinamda 3 HDD var.Daha önce Linux ve windows Vista vardı.İkisinide ayrı HDD kurdugumda başlangıcta işletim sistemi seçme ekranı gelmiyor gelse bile ya linux yada windows 7/Vista görünmüyordu.Ugrasım sonuc vermedi.Şuan yine ikisi var ama kullanmak istediğimde ayrı ayrı HDD takıp diğerini söküp kullanıyorum 3. HDD MAC kurmak istiyorum.Yani işin açıkcası arkadaşlar bu üçünü kurup açılışta işletim sistemi seçimini bana bırakmasını istiyorum.Yanlız bu durumda ilk kurulum hangi işletim sistemi olmalı?Ve en önemli cevap beklediğim soru işletim sistemi kurulu harddisklerin master yada slave ayarı nasıl olmalı? CEVAP İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Sistem
DFI LANPARTY DK X38 T2RB ANAKART

3 GB DDR 667

MSI 9800GTX+

intel CORE 2 DUO E7300 (O/C 3.10 GHZ)
( AYRICA MAC İÇİN ANAKART LAN VE SES DONANIMI KEXT KONUSUNDA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Chipsets
North Bridge
Intel X38
South Bridge
[i][b]Intel ICH9R[/b][/i]
Audio Chipset
[i][b]Realtek ALC885[/b][/i]
Audio Channels
8 Channels
Onboard LAN
LAN Chipset
[i][b]Marvell 88E8053[/b][/i]
)
İş biraz çetrefilli arkadaşlar ama başarırsam tadından yenmez bu yüzden yardımlarınıza çok ihtiyacım olacak

[quote name='g.a' date='10 August 2011 - 14:55 ' timestamp='1312977353' post='1060201']
birden fazla işletim sistemini aynı hdd ye kurmalısın çünkü sadece bir tane hdd ön anlatımlı oluyor onun için en büyük olan hdd yi üçe böl
ilk windows sonra mac sonra linux kur
[/quote]

Windows kurduktan sonra mac'i aynı hdd'ye mi kuracak yada ikinci bir hdd aynı anda takılı iken ikinci hdd'ye mi kuracak; windows'u kurduğu diske mac'i kurulamaz diye düşünüyorum yada kuruluyorsa nasıl olacak. Bende merak ettim deneyeceğim yarın.

Hocam aslında 3 HDD ayrı ayrı işletim sistemi kurup öyle kullanmak istiyorum.O zamn 160 GB HDD 3 e bölüm sırf işletim sistemine mi ayırayım yoksa MAC başka bir HDD ya mı kurayım?
Yani windows ve linux bir harddiskte mac diğer harddiskte mi olsun?