Jump to content

Laptop Macun Soruları ?

onuryolal
 Share

Recommended Posts

benim laptobunda bu aralar çok ısınmaya başladı nette dolaşırken bile çok ısınıyor 45 50 derece oynuyor arada 55 oluyor netteyken
birde oyun açarsam 65 70 oluyor

şuan sadece netteyim speedfan 4.43 ile bakıyorum

HD0 : 40C
Temp1 : 51C ( arade ateş işareti çıkıyor yanında )
core0 : 42C ( kırmızı ok çıkıyor bazen)
core1 : 42C ( kırmızı ok çıkıyor bazen)

sizcede çok değilmi ( aslında birazda

üfleyen yerleri açık bırakıyorum rahat üflesindiye yine aynı. laptopun arkasında olan power herhalde tam bilmiyorum o pc açılınca
bi üflüyor okadar daha yok ama nette araştırken bi video gördüm tesadüf tamda benim pcyi hemde benim sorun yapıyo onunda başlığı dell inspron power sorunuydu ( ing deydi türkçeye çevirdim)
adam herhalde macun değiştiriyo bunla ilgili bi kaç soru sormak istiyorum

video burda :

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ItLhe8dheEY&feature=player_detailpage[/media]

1- adamın üstüne sürdüğü şey işlemci mi ?( bazı forum sitelerinde okudum macunlayın felan diyor )
2 - adamın sürdüğü şey macun fakatben bunu ne diyerek alabilirim ( hiç yapamdığım için bilmiyorum)
3 - benim bilgisayar bunu düzenli şekilde yapmadığım içinmi bukadar sıcaklıyor
4 -adamın o işlemcimi bilmiyorum onun üzerine bulunana şeyi silmekte kulandığı şey nedir ( tahmin kolanyağ mı?)
5 - ben bunu yaparsam etkisi olurmu
6 - laptop 4 5 aylık ben bunu her 4 5 ayda yapmamım gerekiyor laptop bakımı için

soru çok oldu ekleyeceğim bi kaç şey daha vardı fakat unutum yardım ederseniz çok mutlu olurum

laptop marka : dell inspıron 1545 belki kulanan vardır

[quote name='onuryolal' date='12 June 2011 - 13:51 ' timestamp='1307886671' post='1028350']
silmek için kulanığı nedir onun
bunu yaparsam faydası olurmu benimde power de bi sorun var bu adamda herhade bunu yapıyor
int. dola şıyorum pc yanıyor
[/quote]

Alkolle silebilirsin.. Ben kolanyalı mendille silmiştim.. İçinde alkol olsun yeter..

Yalnız şöyle bişey var yukarıdaki notebook hangi marka ise çok pratik. Benim hp pavilion dv6000 i sökmem için bir dünya uğraş ve zaman lazım.. Videosunu izledim netten uzman olan biri bile baya zaman harcıyor..

Edited by yasak_ask

oraya yazmıştım fakat sölüyüm benim pc aynısı dell inspıron 1545 :D

kolonyağla yapsam bişey fark etmes yani bide etkisi olurmu ? bide ben hiç sürmedim çokmu zor bişey şunu sürmek forumlarda felan okuyorum tecrübe sahibiyseniz yapın fazla süreyin şöyle yapın felan gerçek böle mi?

[quote name='onuryolal' date='12 June 2011 - 14:21 ' timestamp='1307888512' post='1028373']
oraya yazmıştım fakat sölüyüm benim pc aynısı dell inspıron 1545 :D

kolonyağla yapsam bişey fark etmes yani bide etkisi olurmu ? bide ben hiç sürmedim çokmu zor bişey şunu sürmek forumlarda felan okuyorum tecrübe sahibiyseniz yapın fazla süreyin şöyle yapın felan gerçek böle mi?
[/quote]

Aynısımı hımm çok şanslısın gerçekten işin kolay olcak.. Zor değil çok az macun sıkıp bir sert kartla yayman lazım. Çok İnce olmasına özen göster macunun.. Ben bankamatik kartıyla yaymıştım. Netten videoları var bakar izlersin. Ayrıca kolanyanın hiçbir zararı olmaz çünkü ucucu bir madde bu yaz ayında 1-2 dakikada bişesi kalmaz zaten.

[quote name='peace_' date='12 June 2011 - 16:49 ' timestamp='1307890175' post='1028391']
arkadaşlar çalışma dereçesine açaba..ben alalı 1 yıl oluyor..en az işlemçi anakart.hardisk.45c altına inmiyor..70 kadar gördüm..sıkıntı yapmadım..nede olsa ufak sıçak olurdedim..
[/quote]
bence 70 çok ben oyun oynayınca mesela cm 2010 oynuyorum 20 dk 30 dk sonra 70 75 derece oluyor üstüne yumurta koy bişey :D benim korkmamın sebebi eskiden 4 5 saat oynayıp ıh demeyen pc şimdi 30 dk yanıyor ( akılda bi soru işareti bırakıyor ) bence sende dikatt edsen iyi olur küçük problem deyipde işlemci yanarsa daha fazla para dökersin video izlediysen anlarsın adamın söktüğü şey power bende power başlangıçta çalışıp duruyor onu sürersem iletim artar çalışır diye düşünüyorum yani benim sorunum belkide budur :D sende kendi sorunun bi araştır