Jump to content

Çin’den Küresel Isınma İtirafı

Iceberg

Recommended Posts

Çin’den küresel ısınma itirafı

259272.jpg

Çin yönetimi, etkileri dünya çapında hissedilmeye başlanan küresel ısınma ve çevre konularında hiçbir ilerleme kaydetmediğini resmi bir raporla itiraf etti.

PEKİN - ABD’den sonra küresel ısınmaya yol açan sera gazını en çok üreten ülke olan Çin’de, bilimadamları ve hükümet uzmanlarının hazırladığı raporda, karbondioksit salımından, içme suyunun temizlik düzeyine 30 ayrı veri ele alındı.

Raporda, ülkedeki sosyal ve ekonomik modernleşmeye karşın, ekolojik modernleşmenin çok gerilerde kaldığı vurgulandı.

Çin’de dünya nüfusunun beşte birinin yaşamasına karşın, dünya petrol üretiminin sadece yüzde 4’ü kullanılıyor. Ancak hızlı ekonomik büyüme nedeniyle her geçen gün enerji ihtiyacı artıyor.

ntvmsnbc

Ben Bu Küresel Isınma İşine Bayağı Bi İnanır Oldum. Bundan Birkaç Yıl Önce Tusunami Felaketi Olmadan Önce Yarından Sonra Diye Bir Amerikan Filmi İzlemiştim. Bu Filmi İzledikten Sonra Tusunami Felaketide Olunca İnsan İster İstemez Bu Olanlara İnanmadan Edemiyor. Kesinlikle Küresel Isınmanın Olduğu Doğru. Dünyanın Sonu Yaklaşıyor. Bizler Belki Göremeyiz Ama Geride Kalanlara Allah Kolaylık Versin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...