Jump to content

Nokia N9 Nihayet Geliyor

KemalALKIN
 Share

Recommended Posts

[center][size="3"][color="#000000"][size="5"][color="#FF0000"][b]Nokia N9 Nihayet Geliyor[/b][/color][/size]

Windows Phone 7 anlaşmasından sonra gündemden düşen ve Intel ile ortaklaşa geliştirilen Meego işletim sistemiyle donanan Nokia N9 yeniden sahneye çıktı.
14/05/2011 20:00

Microsoft ile yapılan işletim sistemi anlaşması ve halihazırda kullanılan Symbian işletim sistemi nedeniyle gölgede kalan, Nokia - Intel ortak işletim sistemi Meego, Nokia N9 ile yeniden ortaya çıkıyor.

Pazardaki hareketlilik sonucu adeta unutulan telefon, Amerikalı FCC'nin (Federal Communications Commission) onayından geçti.

[img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/nokian91305361476.jpg[/img]

Küllerinden Doğan N9

Engadget'e göre Nokia N9'da WiFi iletişim protokolü, 5 megapiksel fotoğraf makinesi, HD kayıt yeteneği, 32 GB'a kadar saklama alanı, 1 GHz işlemci, 3G bağlantısı gibi önemli kalemler yer alacak.

Cihazın fiyatı ne seviyede olacağı ve ne zaman piyasaya çıkacağı ise bilinmiyor.

KAYNAK: SDN[/color][/size][/center]

5 mp kameramı :S yapma bunu nokia...Bence telefonda en önemlişeylerden birtanesi kameradır , nokiada gittikçe kamera çözünürlüğünü düşürüyor.anlayamadım gitti :S

Nokia bence öldürdü kendini. Symbian diye diye yedi bitirdi kendini.
Yeni çıkan telefonların bir çoğu artık Android. Ayrıca çift çekirdek işlemciler çıkmaya başladı ve dediğiniz gibi 5 MP kamera bunu gibi bir telefona yakışmaz bence ki N8 sanırım 12 MP diye çıkmıştı.

n8 12 mpydi de ne oldu dondu vs. sorunlar yaşandı Nokia'nın symbian hastalığından dolayı...
2 çekirdek işlemcili ilk telefonu LG yaptı daha dünyada kaç kişide var o da bilinmez.Yükse özellikli ve sorunlu bir telefondansa orta donanımlı sorunsuz bir telefon.
Özellikle şu şarj süresini uzatsalar dehşet olacak.

Gecen hafta yanıma gelen comü son sınıfta okuyan 1 ay sonra mezun olacak olan oğlumun bana getirdiği teşekkür belgesi için mükafat olarak nokia n8 aldım.Şimdide n9 mu çıktı,n8 den çok düşük konfigrasyonları almak isteyenler için tavsiye etmem.12 mb lik kamera ile harika görüntü alan n8 daha iyidir.