Jump to content

Tabletlerde Chrome Os Olacak Mı?

KemalALKIN
 Share

Recommended Posts

[center][size="3"][color="#000000"][size="5"][color="#FF0000"][b]Tabletlerde Chrome OS Olacak mı?[/b][/color][/size]

Merakla beklenen Chrome OS'in dizüstü bilgisayarlarda kullanılacağı biliniyor. Peki, bu işletim sistemi sadece bu cihazlarda mı yer alacak? Tabletler de Chrome OS kullanabilecek mi?
12/05/2011 10:30

Google'ın merakla beklenen ürünlerinden biri de Chrome OS. Google I/O konferansında bu yeni işletim sistemi hakkında bazı detaylar ortaya çıktı.

Chrome OS'in sadece bir işletim sistemi değil, hem yazılım hem de donanımı içeren bir paket halinde sunulacağı belirtildi. Yani Chrome OS'i tek başına başka bir dizüstü bilgisayarda kullanmak mümkün olmayacak gibi gözüküyor.

Chrome OS hakkında merak edilen bir diğer konu ise dizüstü bilgisayarlar dışında hangi cihazlarda kullanılacağı.

[img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/chromebook1305185274.jpg[/img]

Chrome OS kullanan dizüstü bilgisayarlara Chromebook adı verilmiş

Tabletlerde Olacak mı?

Chrome OS projesinin başındaki isimlerden biri olan Sundar Pichai, bu yeni sistemin sadece ve sadece bilgisayarlar için düşünüldüğü, tablet ya da herhangi bir başka taşınabilir cihazda kullanılmayacağını söyledi.

Aslına bakılırsa Pichai'nin bu söyledikleri gayet mantıklı. Tablet ve akıllı telefonlar için Android'i sunan Google, Chrome OS ile de dizüstü bilgisayarlarda popüler olmaya çalışacak.

Chromebook adı verilen Chrome OS'li dizüstü bilgisayarların neler yapabileceğini ve başarılı olup, olmayacağını ise zaman gösterecek.

KAYNAK: SDN[/color][/size][/center]