Jump to content

İran Operasyonu Başladı

KemalALKIN
 Share

Recommended Posts

[center][size="3"][color="#000000"][size="5"][color="#FF0000"][b]İran Operasyonu Başladı[/b][/color][/size]

Dünyaca ünlü Hacker grubu Anonymous, işçi bayramında İran'lı Websitelerine DDos Atack saldırıları başlattı. Tüm gün sürecek olan bu saldırıların amacı, İran halkına özgürlük savaşında destek olmak.

Operation Payback kod adı ile Wikileak karşıtlarına saldıran ve Tunus Hükümetini hedef alan dünyaca ünlü Anonymous Hacker grubu, şimdi de İran'ı hedef alacağını duyurdu.

1 Mayıs 2011 tarihinde, yani işçi bayramında İran'ın tüm bilgisayar sistemlerine DDoS saldırıları yapacağını söyleyen Anonymous, saldırılarına başlamış durumda.

Operation Iran kod adını taşıyan bu sanal saldırı, pazarın erken saatlerinde başladı. Anonymous grubu, bazı Web siteleri ele geçirdi ve bu web sitelere çeşitli mesajlar bıraktı.

[img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/operation%20iran%20promo1304240276.jpg[/img]

Anonymous, ilk olarak İran'lı Hacker'ların saldırdığı Web siteleri; [quote]http://www.yalenka.ca/hacked.html[/quote] ele geçirdi.

Anonymous'un yaptığı duyuruda, hükümetin birçok baskısına karşı İran halkına hayran duyduklarını belirtti. İran halkının ifade özgürlüğü, vicdan özgürlüğü ve toplanma özgürlüğü gibi haklara sahip olmaları gerektiğini de yazdılar.

Anonymous Hacker grubu bu yüzden, İran halkına destek olmak için birçok web sitesine saldıracak. Bu saldırılar sayesinde de tüm dünyanın ilgisini bu ülkeye çekmek istiyor.

KAYNAK: SDN[/color][/size][/center]

[quote]Operation Iran kod adını taşıyan bu sanal saldırı, [b]pazarın erken saatlerinde[/b] başladı. Anonymous grubu, bazı Web siteleri ele geçirdi ve bu web sitelere çeşitli mesajlar bıraktı.[/quote]
Erken saatler derken kime göre erken? Hiç TSİ(Türkiye Saatiyle) diye bir zaman farkı duydun mu?

[quote]http://www.yalenka.ca[/quote]
Verilen site çalışıyor ve Kanada menşeili bir site, İran değil. Altında da güzel bir Mac logosu ve bu sitenin Mac üzerinde yapıldığı yazıyor, senin verdiğin adres bir sekme.

Kısacası biliyorum, bu haber alıntı ama bırakın sansasyonel haberleri... Abartılı haberlerin kimseye bir şey öğrettiği yok.

[quote name='TORUNAGA' date='02 May 2011 - 09:10 ' timestamp='1304316650' post='1003208']
Erken saatler derken kime göre erken? Hiç TSİ(Türkiye Saatiyle) diye bir zaman farkı duydun mu?

Verilen site çalışıyor ve Kanada menşeili bir site, İran değil. Altında da güzel bir Mac logosu ve bu sitenin Mac üzerinde yapıldığı yazıyor, senin verdiğin adres bir sekme.

Kısacası biliyorum, bu haber alıntı ama bırakın sansasyonel haberleri... Abartılı haberlerin kimseye bir şey öğrettiği yok.
[/quote]
dostum valla ben görmek için tıklayındı o yazı bende o yazının adresini olduğu gibi koydum

ve bu haber dün yazıyordu dün kısa bi süreliğine hacklemişlerdir zaten ddos diyor yani en basit yöntem :)