Jump to content

Oyun Için Ekran Kartı Ve Ram Hakkında

mai_brs
 Share

Recommended Posts

Elimde şu özelliklerde bir pc mevcut

Gigabyte GA-945GZM-S2 Anakart
İntel Core2 CPU 4400 @ 2.00GHz işlemci
Elixir 1 gb 667 mhz ddr2 ram

Şimdi bu pc ye

PowerColor 2Gb HD5570 DDR3 128 Bit DVI-HDMI 16X Ekran Kartı
özellikleri:
BELLEK: 2GB
BELLEK TİPİ: DDR3 / 128 Bit
BUS YAPISI: PCI-Express 16x
DVI OUT: Var
GARANTİ: 2 Yıl
GRAFİK CHİP SETİ: Ati Radeon HD 5570
HDMI: Var
MODEL: HD5570

Ve
HI-LEVEL 2Gb 667Mhz PC5400 DDR2 RAM (Soğutuculu)

Bu ekran kartı ve ram takviyesi ile güncel bütün oyunları oynayabilirmiyim bu pc ile? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.. Edited by mai_brs

cpu yetersiz kalabilir biraz daha iyi bir cpu alırsan ekran kartını aldığına değer anakartında baya eski en azından p35 veya p45 chipset olsa çok daha iyi olabilirdi ram takviyesi kesinlikle gerekli zaten 1gb ram ile anca internetde dolaşılır bu zamanda oyun için en az 2gb 3gb yaparsan rahat olursun windows 7 kullanıyorsan eğer

[quote name='viper75' date='16 Mart 2011 - 11:24 ' timestamp='1300268059' post='981479']
cpu yetersiz kalabilir biraz daha iyi bir cpu alırsan ekran kartını aldığına değer anakartında baya eski en azından p35 veya p45 chipset olsa çok daha iyi olabilirdi ram takviyesi kesinlikle gerekli zaten 1gb ram ile anca internetde dolaşılır bu zamanda oyun için en az 2gb 3gb yaparsan rahat olursun windows 7 kullanıyorsan eğer
[/quote]
cpu nun biraz yetersiz kalacağının farkındayım ama cpu ve anakart yükseltsem, bu sefer ram ve ekran kartı almaya para kalmıcak malesef.yani elimdeki maddi imkanlarla hepsinibirden yükseltemiyorum.ya ram ve ekran kartı yada cpu ve anakart.ben oyun oynayabilmek için önceliği ram ve ekran kartına verdim.paylaştığın bilgiler için sağol

evet oynarsın ama detay vb düşer tabii..yinede akıcı oynarsın..bios ta ayar varsa işlemcini 2,5ghz seviyesine çekersen çok daha iyi olur..voltaj vb istemez zaten..ekra kartının fiyatını bilmiyorum ama pahalı birşeyse 2gb diye alma..512mb-1gb 4670 gibi bir kartta aynı işi görür..

yalnız anakartın bu ise pci16x yuva x4 hızında çalışıyor bilgin olsun..kesin değil ama belki bir miktar ekran kartı performansı düşer(kesin değil yazıyorum çünkü tepe model bir ekran kartı almıyorsun ama yinede denemeden bilemem)
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2425#sp
hatta grafik kart destek listeside var..demekki her kartı çalıştırmıyor

[quote name='mai_brs' date='16 Mart 2011 - 09:43 ' timestamp='1300269207' post='981487']
cpu nun biraz yetersiz kalacağının farkındayım ama cpu ve anakart yükseltsem, bu sefer ram ve ekran kartı almaya para kalmıcak malesef.yani elimdeki maddi imkanlarla hepsinibirden yükseltemiyorum.ya ram ve ekran kartı yada cpu ve anakart.ben oyun oynayabilmek için önceliği ram ve ekran kartına verdim.paylaştığın bilgiler için sağol
[/quote]

arkadaşım unutmaman gereken bi ayrıntıda güç kaynağı senin o parçaları alsan bile büyük ihtimalle güç kaynağın yetersiz kalabilir. ve sorun yarata bilir.ona göre düşün taşın. bence en mantıklısı elindeki ana kart ve işlemciyi satıp yenisini alman tabi bu senin durumuna bağlı.