Jump to content

Zip Fonksiyonu İle Çalışmak

Abdullah 37

Recommended Posts

Hocam şimdi ben dosyaları masaüstüne çıkartmak istiyorum zip şeklinde.

1) Ben ams de dosyaları şifrele seçeneğini kullanmak istiyorum ama dosyaları çıkart değince, zip şeklinde çıkarmasını ama şifresiz olmasını istiyorum.

2) Dosyaları çıkart değince nereye kaydetmek istersiniz penceresinin gelmesini istiyorum.

dosyayı sıkıstırmak için butonun On Click evresine aşağıdaki kodu yazabilirsin

yol = Dialog.FolderBrowse("Lütfen kaydedilecek kalsörü seçiniz:", "AutoPlay\\Docs"); -- dosyayı kaydedeceğin yolu göterir
dosya = Dialog.FileBrowse(true, "Sıkıştırılacak dosyayı seçiniz", _DesktopFolder, "All Files (*.*)|*.*|", "", "dat", false, false); -- sıkıstırılacak dosyayı seçiniz.
Zip.Add(yol .. "\\egemynet.zip", {dosya[1]}, false, "", 5, nil, false); -- dosyayı sıkıstırır. "" aradaki boşluk şifre içindir.

zipli dosyayı açmak için yine butonun On Click evresine bu kodu yazın

dosya = Dialog.FileBrowse(true, "Çıkarmak istediğiniz dosyayı seçiniz", _DesktopFolder, "All Files (*.*)|*.*|", "", "dat", false, false); -- zipli dosyayı seçer
nereye = Dialog.FolderBrowse("Lütfen çıkarılacak kalsörü seçiniz:", _DesktopFolder);
Zip.Extract(dosya[1], {"*.*"}, nereye, true, true, "", ZIP_OVERWRITE_NEVER, nil); -- masaüstüne açar (dosya şifreli ise ""
buraya şifreyi yazmalısınız.)

Dialog.FolderBrowse ile klasörü Dialog.FileBrowse ile dosyaları seçerek örnekleri çoğaltabilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...