Jump to content

Adobe Flash Player Mavi Ekran

emutlu
 Share

Recommended Posts

Bilgisayarım adobe flash player güncellemesi istedi. Kurdum fakat kurduktan sonra facebook gibi sitelerde video izlemek
istediğim zmaan mavi ekran hatası almaya başladım. Son sürümü kaldırıp bir eski sürümü yüklediğimde ise videoyu izlemek
için adobe flash playerinizi güncelleştirmeniz gerekir diye uyarı veriyor. Çözümü hakkında yardımcı olabilir misiniz?
İşletim sistemi : xp sp3
ekran kartı: ati radeon hd 2600 pro

Bir sitede ekran kartınızın driverini güncelleyin dedi bir arkadaş.. Güncelledim..
Firefox'ta sorun kalmadı ancak bu sefer de internet explorer'de sayfalar arası geçiş yaparken
ekran kartı kısır döngü diye uyarı alıyorum ve yine mavi ekran geliyor..
Sorun adobe ve ekran kartı arasındaki uyumsuzluk gibi görünüyor. Ne yapabilirim?

Ekran kartımın markası Gigabyte.. Bu hatanın sanırım çözümü yok.. Yüklü driverleri silip
ATI'nin 15 Şubat 2012 güncel driverlerini kurdum ancak çare olmadı. Adobe belki yeni
yazılım çıkardığında düzelir.. Düzelmezse flash player eski sürümü desteği bittiği
zamana kadar kullanacağız veya ekran kartını değiştireceğiz..

• 1 yıl yıl...

Sorunun asıl kaynağı Adobe'nin kodları ile AMD sürücülerinin tutarsızlığından kaynaklanmakta. Donanım hızlandırması mevcut olmayan ekran kartlarında yüklü sürücüden kaynaklanan bir hata dolayısı ile Adobe sanki donanım hızlandırması mevcutmuş gibi algılayarak bu BSoD (Mavi ekran) hatasına yol açmakta. Sorunun çözümü için herhangi bir video izler iken sağ tıklayarak  Ayarlar menüsüne girin, ve Donanım hızlandırması özelliğini etkinleştir yazısının yanındaki check işaretini kaldırın. Bu sayede mavi ekran hatalarından kurtulabilirsiniz.

flashayar2.jpg

Haydi kolay gele !