Jump to content

Partition Sorunu

Le!Tj0
 Share

Recommended Posts

Geçen gün pardus 2011 kurayım dedim indirdim yazdırdım neyse başladım işleme dedim ki win7 ile beraber çalışsın tamam güzel taşınabilir harddiskte bölüm açayım ve yazdırayım dedim açıldıda bölüm ama 501 mb dolayısıyla ne pardus yüklendi ne dosyalarıma ulaşabiliyorum 501 mb olan bölümü silebilirsem dosyalarıma ulaşabileceğim. partitation programları denedim 501 mb bölümü oradanda silemedim dedim ki win7 kurulumunda sileyim ama nafile yine silemedim diskin son durumu bu haldedir ve dosyalarım hala duruyor yani hala bir umut var eğer dosyalarımın önemli kısmını yedekleyebilirsem basıcam formatı dosyalarıma ulaşabilmem ve kopyalamam lazım..

[img]http://img593.imageshack.us/img593/9523/adszucx.png[/img] Edited by Le!Tj0

501 Mb lık bölüm var, fakat ayrılmamış. harddiskteki bölümü usb belleğin kapasitesine nasıl aktarıcam sizcede biraz komik değilmi ? .. 501 mb bölümü birleştirebilirsem 931,02 GB harddiskimdeki kullandığım alan ile sorun ortadan kalkacak ve verilerime ulaşabileceğim diye düşünüyorum.. teşekkürler.

Ordaki 501 MB ile ifade edilen alan bir bölüm deyil. Sen orda sağ tıklayıp ilgili seçenek ile yeni bölüm oluşturabilirsin.
501 MByi -> 931 MB lik kısıma ekleyebilirsin. Ama bölümlenmemiş alan ilgili partitionun önünde olduğu için disk yönetimi işe yaramayabilir.
Emin deyilim. Bir deneme yapalım;

931 MB lik alana sağ tıklatıp birimi genişlet seçeneğini seç. Ilgili gelen ekranda 501 MB lik kısım görünüyor mu?
Görünmüyorsa herangi uygun bir partition programıyla 931 MB lik alana sağ tıklatıp resize seçeneği ile ilgili alanı 931 MB lik alana ekleyebilirsin.
Kolay gelsin...

[img]http://img408.imageshack.us/img408/3198/83436521.png[/img]

931(GB) Bölüme sağ tıklayınca açılan menü bu genişletme seçeneği olsa yapıcam ama :(

partitation programlarından partitation magic denedim program hata verdi açılmadı, paragon denedim 501 mb bölümü görüyor fakat 931 GB Bölümü görmüyor

Edited by Le!Tj0