Jump to content

Xp Yükleme Hatası

mrotwein
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaşlar. Masaüstü pc mi aldığımdan beri Windows XP kullanmaktayım. PC de hiçbir parça değişikliği yapmadım şimdiye kadar. 3 yıldır kullanıyorum. Geçen hafta Windows 7 - 64bit Ultimate yükledim. Bir kaç kez mavi ekran hatasu verdi. Tüm driverları yükledim. Bir tek sata-raid driver bulamadı 64 bit e uygun. Anakartın kendi sitesinde de yoktu sürücüsü. Bende Xp için olan sata-raid sürücüsünü yükledim o sorunda çözüldü. Şimdi ben 64bit Windows 7 yüklediğimden beri "Sonsuz Macera" (Runes of Magic) adlı oyunu oynarken en geç 2 dk içinde PC kitleniyor yada mavi ekran hatası veriyor. Ancak Crysis i saatlerce oynayabiliyorum. Herneyse Windows 7 olmayacağını düşününce XP yi tekrar kurayım dedim. Kurulum dosyalarını falan atıyorum, C sürücüsünü formatlayıp yüklemeye başlıyorum, önyükleme bitip esas windows xp nin yüklenmeye başladığı sayfaya gelince pc kitleniyor. Sorunun hard diskte olduğunu sanıp başka bir hard diskte deniyorum onda da aynı sorun oluyor. Oyunu 64bit Windows 7 de sorunsuz oynayan arkadaşlarım var. Windows 7 de ses sistemi ile ilgili bir sorun da var ayrıca. 5+1 ses sistemim var ancak 2 hoparlör çalışıyor sadece. Onun da sürücüsünü indirdim ve ayarlarını yaptım. Test et deyince her hoparlörden ses geliyor oncak Windows Media Player dan şarkı çaldığımda sadece 2 sinden ses geliyor. Ben 2 konuda yardım istiyorum sizden.

1- Windows 7 - 32 yada 64 bit te herşeyi sorunsuz çalıştırmak (sistemim 64 bit destekliyor bu arada)
2- Windows XP yi sorunsuz bir şekilde kurabilmek

biraz ayrıntıya girdim ama böle yardım etmeniz daha kolay olur diye. şimdiden teşekkür ederim.

[quote name='alveol' date='12 Ocak 2011 - 14:20 ' timestamp='1294835456' post='942533']
PC parçalarını sök tak tabi tozunu alarak. 2 RAM varsa teker teker dene. Bigisayar açılmadığında parçaları söküp taktığımda çoğunlukla düzelir.
[/quote]

Dediklerinden bir tek ram leri tek tek takıp denemeyi yapmadım. Bide öyle deneyeyim. Windows 7 ki sorunların çözüleceğini sanmıyorum ama belki XP yi yeniden yükleyebilirim.