Jump to content

Geri Dönüşüm Kutusunu Boşaltamıyorum

muan

Recommended Posts

Geri dönüşüm kotusunu boşaltamıyorum, içerisinde acronis ile aldıgım sistem yedek var.ben bunları sildim çöpkutusundan silmeye çalışıyorum hata veriyor Dp5 dosyası kaldırılamıyor diyor. Dosyaları geri konumuna yükle diyorum oda başarısız.Sistem geri yükle yapıyorum yine aynı dosyalar duruyor. Güvenli kipte başlatıyorum nafile,çeşitli CCleaner tarzı program deniyorum silemiyorum.Sistemime yeni format atmıştım temiz sistem olmasına ragmen kaldıramıyorum dosyaları.Üstadlardan yardım edebilecek varmı acaba arkadaşlar.

http://www.tnctr.com/topic/149360-unlocker-19-turkce-32-ve-64-add-onkatylymsyz/

konu başlığındaki prgramı indiriniz

Unlocker

Unlocker, silinemeyen dosyaları silmek amacıyla hazırlanmış ücretsiz bir yazılımdır. Programın Türkçe desteği de bulunmaktadır. Çalışma mantığı ise şudur: Silinmeyen dosyanın hangi uygulamalar tarafından kulanıldığını denetlemek ve bu uygulamalara son vererek dosyanın silinmesini sağlamak. Zaman zaman her kullanıcının başına bu tür sorunlar gelebilir. Yani siz bir dosyayı silmek istediğinizde dosyanın kullanımda olduğu ve silinemeyeceğine dair uyarı iletileri alabilirsiniz. Bu gibi bütün problemlerde Unlocker, işinize yarayacak en iyi sağ tuş yardımcınız olacaktır.

Programın Kullanımı

Silmeye çalıştığınızda uyarı iletisi almış olduğunuz bir dosyayı Unlocker yardımıyla silmek için silemediğiniz dosyaya sağ fare tuşuyla tıklayın. Unlocker programı kendisini zaten sağ tıklama menüsüne yerleştirmiştir. "Unlocker" ifadesine tıklayın, karşınıza o dosyanın hangi uygulamalar tarafından kullanıldığını gösteren bir pencere çıkacaktır. Burada yapmanız gereken tek şey seçim menüsünden "Sil" komutunu kullanıp, "Bütün kilitleri aç" tuşuna tıklamak olacaktır. Daha sonra dosyayı rahatlıkla silebilirsiniz. (Özellikle dosyanın Explorer.exe uygulaması tarafından kullanıldığı için silinemediği ve bir sonraki sistem açılışında temizlenmesi gerektiği yazılı bir uyarı mesajı alırsanız, bu uyarıyı gözardı edebilirsiniz. Zira program, bir sonraki açılışta dosya silmeyi teklif etse de ekranı yenilediğinizde, tekrar başlatma zorunluluğu olmadan silindiğini görüyorsunuz)

İlginiz için teşekkür ederim fakat unlocker kullandım kilitli dosya uyarı vermiyor sil komutunu kullanıyorum, bilgisayarınız yeniden başladıgında silme işlemi gerçekleşecek diyor reset atıyorum ama sonuçta bir değişiklik olmuyor malesef.

[b]sildiğin dosyayı D sürücüsünde olduğunu varsayıyorum
sistem geri yüklemeyi kapat
sonra
d sürücüsü sag tık/özellikler/araçlar/şimdi denetle/ordaki iki denetim aracını ayrı ayrı uygula
işlem bittikten sonra pcyi yeniden başlat
sonra çöpü boşaltmayı dene[/b]

[quote]cmd /k rd /s /q "C:\recycler"

cmd /k rd /s /q "D:\recycler"

cmd /k rd /s /q "E:\recycler"

klasör seçeneklerinden gizli dosyaları gösterin ve korunan dosyaların işaretini kaldırın sonra

C deki recycler D deki Recycler ı unlockerı kullanıp silin

sonra yeniden başlatın[/quote]

Bunu tahminen yazıyorum benimde başıma geldi harici harddiskim var onda sildiğim dosyayı çöp kutusuna göndermişim ve çöpü boşaltmadan çıktığım için benimde sürekli çöp dolu gösteriyordu. Sonra tesadüfen harici harddisik takıpta çöpü boşaltınca düzeldi.

Seninde böyle harici harddisk flaşh bellek yada hafıza kartından çöpe atıp unuttuğun bir dsya varsa bundan dolayıda yapıyor olabilir.

[quote name='ZeKVaN' date='28 Aralık 2010 - 22:05 ' timestamp='1293574556' post='934168']
Bunu tahminen yazıyorum benimde başıma geldi harici harddiskim var onda sildiğim dosyayı çöp kutusuna göndermişim ve çöpü boşaltmadan çıktığım için benimde sürekli çöp dolu gösteriyordu. Sonra tesadüfen harici harddisik takıpta çöpü boşaltınca düzeldi.

Seninde böyle harici harddisk flaşh bellek yada hafıza kartından çöpe atıp unuttuğun bir dsya varsa bundan dolayıda yapıyor olabilir.
[/quote]

Malesef ben D diskimden silmiştim fakat dahada silemedim.

Bu yoluda denedim fakat erişilemiyor uyarısı veriyor.

cmd /k rd /s /q "C:\recycler"

cmd /k rd /s /q "D:\recycler"

cmd /k rd /s /q "E:\recycler"

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...