Jump to content

Dövüş Ve Savunma Sanatları

TLnY

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Aramızda dövüş sanatları ile uğraşan arkadaşlar vardır herhalde. Bende bir dövüş sanatı öğrenmeye karar verdim ancak kendime uygun olanı bulma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Sokakta da işime yarayabilecek, karşımdakine ve kendime zarar gelmeden bitirebileceğim bir dövüş sanatı istiyorum. Aikido var, ancak sokakta ne kadar etkili olur, bunun dışında yapabileceğiniz öneriler neler? Ayrıntılı olarak öğrenmek istiyorum ve İstanbul Anadolu yakası üzerinde kartal-maltepe-bostancı veya yakın yerlerde olması tercihimdir. Savunma sanatlarından biri tercihimdir. :) Ve tabiki yapanlardan bilgi bekliyorum :)

Kung Fu öğrenmeliyim tamamda, farklı stilleri varmış. İstanbul Anadolu yakasında adam gibi öğreten bir yer bulabilecekmiyim? Bu konu hakkında internette araştırma yaptım ancak pek ilgimi çekmedi. Wing Tsun varmış Kung Fu stili olarak.

vallahi onu bilmiyorum kardeşim ben sadece sokaktada işime yarayabilecek karşımdakınede zarar vermeden işi bitirmek istiyorum dedıgın ıcın örnek vermek ıstedım benım bir arkadaşım shaolin kungfı biliyodu galiba oydu sanırım güzel hareketleri vardı hatırladıgım kadarıyla

[quote name='lediod' date='27 Aralık 2010 - 18:04 ' timestamp='1293473695' post='933413']
vallahi onu bilmiyorum kardeşim ben sadece sokaktada işime yarayabilecek karşımdakınede zarar vermeden işi bitirmek istiyorum dedıgın ıcın örnek vermek ıstedım benım bir arkadaşım shaolin kungfı biliyodu galiba oydu sanırım güzel hareketleri vardı hatırladıgım kadarıyla
[/quote]
Arkadaşım madem İstanbulda oturuyorsun. Savunma sporu değilde Dövüş sanatları diyorsan "Wing Tsun" veya "Wing Chun" derim istersen youtube dan veya istanbuldaki salonlarına uğra bir izle mutlaka memnun kalacaksın derim...

[quote name='sguykan' date='27 Aralık 2010 - 19:27 ' timestamp='1293475068' post='933424']
Arkadaşım madem İstanbulda oturuyorsun. Savunma sporu değilde Dövüş sanatları diyorsan "Wing Tsun" veya "Wing Chun" derim istersen youtube dan veya istanbuldaki salonlarına uğra bir izle mutlaka memnun kalacaksın derim...
[/quote]

[quote name='TLnY' date='27 Aralık 2010 - 18:58 ' timestamp='1293473297' post='933409']

Kung Fu öğrenmeliyim tamamda, farklı stilleri varmış. İstanbul Anadolu yakasında adam gibi öğreten bir yer bulabilecekmiyim? Bu konu hakkında internette araştırma yaptım ancak pek ilgimi çekmedi. Wing Tsun varmış Kung Fu stili olarak.
[/quote]

Şu an Aikido'yu inceliyorum. İlgimi çekti aslında.

Savunma sanatları da olabilir arkadaşlar. Zaten yoğun olarak savunma sanatı istiyorum. Aikido mesela. Konu başlığını düzelteyim :pardon:Ancak Karate, Taekwondo ve KickBox hoşuma gitmiyor :rolleyes:

[quote name='milano88' date='27 Aralık 2010 - 20:00 ' timestamp='1293477058' post='933462']
istanbulda yaşıyosan sokak dövüşünü öğren aikido kung fu falan bi işe yaramaz cayk cuyk ederken 3 kişi tepene biner ve seni maf eder
[/quote]

Sokak dövüşü öğrenmenin en kolay yolu sokağa çıkıp 2-3 kişiye dalıp dayak yemektir :dribble:Aman uzak dursun :pardon:

Tabiii ki Smackdown :D:D Ben 4 yıl karateye gitmiş ve siyah kuşak bitirmiş biri olarak söylüyorum karate,taekwando,judo vs leri sokakta kavgada işe yaramaz... Ama eğer kondisyonlu ve kuvvetli olma istiyorsan karate bire birdir.Ama sokakta gerçekten işine yarayacak bişe istiyorsan thai box a bir bak ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...