Jump to content

Önerilen Virüs Programı ?

burak29

Recommended Posts

[b]Ben hiç birini önermiyorum çünki pc yi aşırı derede kasıyor olması.Size tek önerim internet ortamında hiç te olmasa 15 günde bir bitdefender online scan yapmanız en temizi bu.Gece yatmadan önce taratmaya geciniz sabah kalktığında hepsini yapmış olsun,taratma seceneklerinde her zaman deleti secili durumda tutunuz.[/b]

Belki ilgilenirseniz diye virüs programların incelemesi alta sunuyorum.Benim şahsi fikrim yukarda ama yinede siz bilirisiniz.

[center][color="#8B0000"][b]En Iyi Antivirus Programi! (Inceleme)[/b][/color][/center]

En iyi AntiVirus programi hangisi? Artilari eksileri neler? Bunu sizlere bu yazimda aciklayacim mumkun oldugunca objektif olmaya calistim. Eger bir elestirisi - istegi olan varsa buraya yazabilir yada bana pm atabilir. Ayrica En Iyi spyware programinida incelemeye alacagim ilk firsatta. Tum sonucu ilk mesajda yazmak zaman alacagindan ve benim icin cok zor olacagindan simdilik yalnizca kategorilerin enlerini ve en iyi 3 programi kisaca acikliyorum. Firsat buldukca daha detayli olarak inceleyecegim. Incelenen programlar listesine bakarak aciklamadigim programin ozelliklerini yazmami isterseniz en kisa zamanda ekleyecegim detayli olarak.

Incelenen Programlar: BitDefender, Kaspersky, F-Secure, PC-Cillin, Nod32, McAfee, Norton, AVG, eTrust, Norman.

[color="#0000FF"][b]Kullanim Kolayligi:[/b][/color]

En Kolay: Bitdefender, Kaspersky
En Zor: Norman, Nod32

[color="#0000FF"][b]Virus Temizleme: [/b][/color]

En Iyi: Tum Programlar cok iyi ve birbirine yakindi fakat Bitdefender(10/10) ve Kaspersky(10/10) bir adim one ciktilar.
En Kotu: Norman (10/7)
Guncelleme:
En cok: Kaspersky(saat basi) , Bitdefender (2 saatte bir)
En az: Norton (haftada bir)
Kurulum Kolayligi:
Tum programlarin kurulumu basit.
NOT: Norton Kaldirmada asiri derecede problem cikartiyor.
Yardim/Destek:
En Iyi: Bitdefender, Kaspersky, F-Secure
En Kotu: McAfee
Tarama Suresi(80 GB):
En hizli: Kaspersky(8 dk), Bitdefender(20 dk)
En yavas: McAfee (1 saat)

[color="#0000FF"][b]GENEL:[/b][/color]

[color="#FF0000"][b]1. Bitdefender: [/b][/color]

Kullanim Kolayligi:
Softwin gercekten cok iyi bir is cikarmis. Kendilerini tebrik etmek lazim. Hos ve kolay bir arayuze sahip. Ayrica kendini otomatik olarak guncelliyor. Bir kere kurduktan sonra sisteminizde bir AV programi oldugunu unutabilirsiniz.
Virus Temizleme:
Sistemde bulasmis olan butun virusleri tamamen temizleyen Bitdefender ayrica yanlis bir alarmda vermedi. Buda bir virus programi icin ciddi bir basari.
Boylece Bitdefender bilgisayariniza verdigi onemi gosterdi ve kendini kanitladi.
Guncelleme:
Program otomatik olarak saat basi kendini update edebiliyor. Isterseniz sizde kendiniz bir kontrol yaparak hangi guncellemeleri yapacaginizi
secebiliyorsunuz. Programin cok sik guncellenmesi buyuk bir arti.
Kullanim Kolayligi:
Herkesin kullanabilecegi kadar basit ve hicbir sorun yok.
Yardim/Destek:
Telefon destegi veriyorlar ve SSS sayfalari var. Ayrica e-mail ile 6 saat icinde cevap alabiliyorsunuz.

[color="#FF0000"][b]2. Kaspersky: [/b][/color]

Kullanim Kolayligi:
Kullanici dostu bir arayuze sahip. Buda programi kullanmayi kolaylastiriyor. Bir cok ozellige ragmen boyle iyi bir arayuzu olmasi buyuk bir arti. Ev kullanicilari icin pek fazla ayar yapmaya gerek birakmiyor. Uzman kullanicilar ise istedikleri takdirde kendileri programi ozellestirebiliyor.
Virus Temizleme:
Bitdefender gibi sistemdeki butun virusleri - ustelik cok daha kisa bir surede - temizlemeyi basardi. McAfee'nin 80 GB bir harddiski bir saatte taradigi hesaba katilirsa Kaspersky 8 dakika ile bu isi asmis gibi gorunuyor.
Guncelleme:
Bu kategoride Bitdefenderi gecen tek program. Saat basi kesinlikle bir update bulunuyor. Sistem guncellestirmeleri otomatik olarak alabiliyor yada isteginiz dogrultusunda kendiniz de alabiliyorsunuz. Bir buyuk arti olarakta baglantinizin kopmasi durumunda kaldigi yerden devam etme ozelligine sahip.
Yardim/Destek:
Telefon ve forum destegi veriyorlar - SSS sayfalari var. Ayrica e-mail ile 12 saat icinde cevap alabiliyorsunuz.

[color="#FF0000"][b]3. F-Secure: [/b][/color]
Hakikaten beni en cok sasirtan program oldu. En son bunu kurdum sisteme aslinda bu disarida kalmasin diye. Fakat iyiki kurmusum
ve boyle guzel bir programdan haberdar olmusum diyorum.

kullandığın işetim sistemi ni ve ram mktarınıu yazsaydın daha yardımcı olurdum eğer win 7 kullanıtorsan ram 2 den azsa eset nod 32. eğer xp kullanıyorsan ram 512 ise eset 1 ise yine eset 2. ise norton kısacası işletim sistemin xp ise 2 gb ram varsa norton. wista ise 1. ise bit defender veya eset 2. ise norton win 7 ise ram 1 ise eset 2. ise eset 3. ise norton kısacası en iyisi norton ama eset in de ondan aşağı kalır bir yanı yok ben xp kullanıyorum 1. gb ram var eset çok iyi kasma vb. yok...

[quote name='burak29' date='26 Aralık 2010 - 17:37 ' timestamp='1293385641' post='932891']
[i][b][size="4"][font="Comic Sans MS"]Arkadaşlar Sizce bilgisayarı kasmayan İYİ koruyan Bİ Virüs programı önerirseniz çok iyi olur

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER[/font][/size][/b][/i]
[/quote]
microsoft essential ı onerırım bende kasper sky 2011 ve mıcrosoft essentıal yuklu demın bır dosya ındırdım kaspersky ın bulamadıgını buldu ondan oncede mıcrosoft essentıal bulmustu bence onu yukle

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...