Jump to content

Laptop Temizleme ?

hayal@_kny

Recommended Posts

Arkadaşlar Toshiba A300 20F Laptop sahibiyim 1.5 yıl oldu ve hiç ısınma sorunum olmamıştı ama son 4-5 aydır arkasından bakıncada görebildiğim yumak yumak tozlar var. Temizlemek için arkasındaki tüm vidaları söktüm açıcaktım fakat olmuyor çünkü arka taraf yerine üst ön taraf ayrılıyor yani anakarta bağlı kablolar falan var bu yüzden ayıramıyorum bunun yolunu bilen varsa yardımcı olabilirmi nasıl sökeceğim konusunda.

@ Hayal
Notebook sökme konusunda deneyimli değilsen 20 TL ver bir teknik serviste temizlet.
Kaş yapayım derken göz çıkartma. 20 lira vermeyelim derken daha büyük masrafa girebilirsin.
Notebook sökmesine sökülür ama kasayı kırma yada çatlatma riskin var. İçindeki kartların riskide cabası. Sen servise götür o cihazı. Belki 20 tutmaz bile.

[quote name='hayal@_kny' date='26 Aralık 2010 - 04:44 ' timestamp='1293335680' post='932546']
İkinizde haklısınız fakat benim istediğim bi eğitim pdf i bi bilenin şunu yap demesi mesela önce şunu şunu yapmalısın demek gibi yani benim tek istediğim fanı temizlemek okadar ?
[/quote]

Anlıyorum. Ancak hemen hemen her seri notebook farklı şekilde sökülür. Ruh hastasının biri her açtığı notebook için fotoğraf çekip anlatım yapmadıysa işin zor gibi..
Ben teknik serviste bazen bu işlem için para almıyordum. Tabi alt kapağı olan notebooklar için..

Düzeltiyorum :) Bir ruh hastası buldum. Google ile "how to take apart toshiba a300" diye arama yapınca çıktı. Adım adım anlatmış. Sayfanın altında resimlerin bittiği yerde Page1 - Page 2 diye navigasyon var.
[code]http://www.irisvista.com/tech/laptops/Toshiba-Satellite-A305/laptop-disassembly-process-1.htm[/code]

Uykusuz bir gece seni bekliyor hadi bakalım ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...