Jump to content

Windows 7 Ultimate Mavi Ekran Hatası Yardım?

anilalkan

Recommended Posts

Arkadaşlar sistem gayet iyi çalışıyordu 1 gb 533 mhz ram vardı.. arkadaş 2 gb 800 mhz ram verdi onuda yanına taktım.. ramler 533 mhz hızında çalışıyordu.. bugün ard arda 2 kere mavi ekran hatası ile karşılaştım.. Memory Management hatası yazıyor.. bunu nasıl çözebilirim.. pc yi formatladım.. ram leri teker teker denedim sorun hala devam ediyor.. bios ayarları ile hiç oynamadım defaut ayarlarda.. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

ram'ini çarpanlarının ikisinin de aynı olması lazım. benim anakart 133,333,200,400,800 hepsini destekliyor ama çarpanı farklı olan ram taktığımda işletim sistemim ne olursa olsun mavi ekran veriyordu sorunu çarpanı aynı olan ram takarak çözdüm

yeni takdığın ram leri iyi kontrol et bide işletim sisteminde önceden mavi hata varmıydı bide modfiyeli işletim sistemleri genellikle mavi ekran hatası veriyor ben şu anda orginal win 7 kullanıyom hiç bir sorun çıkartmadı önceden modfiyeli kullanmıştım 1 saat te mavi ekran veriodu orginal kudum düzeldi eğer ramleri sıkıladıktan sonra aynı sorun devam ederse ramlerin yerini değiştir soketlerde sorun olabilir bide ram testi yap...

[quote name='mert.0698' date='25 Aralık 2010 - 23:11 ' timestamp='1293319301' post='932461']
yeni takdığın ram leri iyi kontrol et bide işletim sisteminde önceden mavi hata varmıydı bide modfiyeli işletim sistemleri genellikle mavi ekran hatası veriyor ben şu anda orginal win 7 kullanıyom hiç bir sorun çıkartmadı önceden modfiyeli kullanmıştım 1 saat te mavi ekran veriodu orginal kudum düzeldi eğer ramleri sıkıladıktan sonra aynı sorun devam ederse ramlerin yerini değiştir soketlerde sorun olabilir bide ram testi yap...
[/quote]

Nedir bu saatlerce emek harcanıp yapılan Mofiye İşeltim Sistemlerini karalama hevesi? Bende bu sıteden ındırdıgım Modifiyeli Windows 7 Ultımate kulanıyorum bızde nıye sorun yok? Aldıgınız hata ram lerın frekanslarının bırbırı ıle uyusmamasından kaynaklıyor. Ya 2 gb yı tek kullanacaksın,yada 3 gb yapmayacaksın. Zaten baska marka,baska model ram takınca frekans dırek düşüğe çekiyordu kendını. o taktıgında 533 MHZ'de calısacaktır. En mantıklısı 2 gb 800 MHZ. 1 gb cıkar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...