Jump to content

Bilgisayar Donanım

qarizma46

Recommended Posts

s.a arkadaşlar bende bir bilgisayar war format atıyorum, format bittikten sonra kendini yeniden baslatınca bilgisayar çöküyor..

ama şöyle bir durum var harddisc i kendi pc de formatlagımda bir sıkıntı oldmuyorr sap saglam calışıyor..

sıkıntı sizce nedir? ben bir türlü çözemedim gitti..

birde şöyle yeni taptaze format cd si var kur dosyası kopyalarken kopyalanmıyor diyor.
baska bir dvd rom taktıgımda yine aynı ama benım pc de aynı dvd rom nu taktıgımda sıkıntı walla ben bir şey anlamadım gitti

size danısmak istedim sizce sıkınt neyden?

[quote name='qarizma46' date='23 Aralık 2010 - 15:56 ' timestamp='1293120413' post='931235']
s.a arkadaşlar bende bir bilgisayar war format atıyorum, format bittikten sonra kendini yeniden baslatınca bilgisayar çöküyor..

ama şöyle bir durum var harddisc i kendi pc de formatlagımda bir sıkıntı oldmuyorr sap saglam calışıyor..

sıkıntı sizce nedir? ben bir türlü çözemedim gitti..

birde şöyle yeni taptaze format cd si var kur dosyası kopyalarken kopyalanmıyor diyor.
baska bir dvd rom taktıgımda yine aynı ama benım pc de aynı dvd rom nu taktıgımda sıkıntı walla ben bir şey anlamadım gitti

size danısmak istedim sizce sıkınt neyden?
[/quote]

Arkadaşım bilgisayar çöküyor diyorsun çökmeden kastınız nedir.Yani formattan sonra bilgisayar hiçmi açılmıyor yada bilgisayar çalışıyor ama hiç görüntü gelmiyor yada bilgisayar açılışta ana kartı veya hdd'i veya ram'i okumuyor ondan açılmıyor mu demek istiyorsun. Birde bilgisayarın teknik özelliklerinden hiç bahsetmemişsin. Yani anakart işlemci ram ekran kartı bunlar hakkında da bilgi verseydin fikir yürütme imkanımız olurdu.
:nea:

Sorunun tek sebebi ram yada anakartta bir parça olabilir ama %90 ramdir ram değişilirse sorun ortadan kalkacaktır format cd konusuna gelirsek cd yua çiziktir yada kopyalarken eksik dosya atmıştır ki cd taze dediğine göre çok hızlı yazdırıldığı için eksik dosya vardır o cd bir işe yaramaz bendede var at gitsin...

[quote name='Burak47' date='23 Aralık 2010 - 17:45 ' timestamp='1293126927' post='931274']
Arkadaşım bilgisayar çöküyor diyorsun çökmeden kastınız nedir.Yani formattan sonra bilgisayar hiçmi açılmıyor yada bilgisayar çalışıyor ama hiç görüntü gelmiyor yada bilgisayar açılışta ana kartı veya hdd'i veya ram'i okumuyor ondan açılmıyor mu demek istiyorsun. Birde bilgisayarın teknik özelliklerinden hiç bahsetmemişsin. Yani anakart işlemci ram ekran kartı bunlar hakkında da bilgi verseydin fikir yürütme imkanımız olurdu.
:nea:
[/quote]

çökme derken format bitince kendini yeniden baslatıyor ya bilgisayar baslattgı zaman windws cubugu doluyor ve acılırken tak yenıden baslatıyor Kendımı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...