Jump to content

Arka Ses Çıkışından Ses Alamıyorum

baykan67

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,ana kartım intel işletim sistemim w7.benim sorunum su.

bilgisayara w7 kurdum ve ana kartın ses kartı driverini kurdum arka porttan ses çıkmadı mikrofon çalışmadı hiçbişey yapamadım yani arka taraftan.

daha sonra eski driveri kurdum yani sigmatel i onda da arkadan ses çıkmadı ancak ön porttan ses aldım.

şimdi 5+1 ses sistemi aldım iki girişi var biri siyah kablo biri yeşil kablo ön porta sadece yeşil kabloyu bağlayabildim 2 tane hoparlör çalışıyor.

diğer 3 hoparlörü çalıştırabilmem için arka porttan ses almam lazım ki iki kabloyu takayım da bütün kolonlardan ses çıksın.

bu iş benim canımı çok sıkıyor neden anakartın güncel ses driverini yükleyince arkadan ses çıkmıyor.

şimdi driveri sildim yine de önden çıkıyor ses.

yardımlarınızı bekliyorm çok teşekkür ederim.

[quote name='baykan67' date='23 Aralık 2010 - 10:31 ' timestamp='1293100870' post='931092']
eminim,sorun ses kartında.windows xp de arka porttan ses çıkıyor ancak windows 7 de arkadan ses çıkmıyor,önden çıkıyor.
[/quote]

[b]Bak sen de diyorsun Windows 7'de arkadan ses alamıyorum diye..
Windows XP'de hem ön hemde arka taraftan ses alabiliyormusun peki?[/b]

Sag alt Koedeki Hoparlol Resmine 1 kere tıkla Ses Duzey Cubugunun En ustundeki Resim Dijital SPD İle İlgili Birşeyse yanı Normal Hoparlol Gozukmuyorsa anarkatın Dijital Ses Ayrıstırıcı Destegı oldugundan Win 7 Otomatık Olarak Dijital Ses Ayrıstırıcısının Driverini Yukler Normalde Ses Kartı yuklenmıs gıbı gozukur Fakat o DıjıtaL bır Ses Cıkısı ıcın Yuklenmıs Drıverdır Yapman Gereken Bilgisayarını İnternetten Çıkar Ses Kartını Aygıt Yonetıcısınden Kaldır Ve Ses kartının cD sini Kendin Kur Ve internet fişini Pc e tekrar Bagla Sorun Duzelıcektır !

Bir de şunu dene hoparlör simgesine sağ tıkla. Kayıttan yürütme aygıtlarını seç. Orada speakers(hoparlörler)' e sağ tıkla varsayılan aygıt olarak ayarla de. Düzelmesi gerek intelin kendi sitesinden güncel driver' ı yüklemeyi denedin mi?

[quote name='umutcnakn' date='23 Aralık 2010 - 23:50 ' timestamp='1293148804' post='931442']
[b]Bak sen de diyorsun Windows 7'de arkadan ses alamıyorum diye..
Windows XP'de hem ön hemde arka taraftan ses alabiliyormusun peki?[/b]
[/quote]
windows xp de hem önden hem arkadan ses alabiliyorum evet,bu sigmatel audi diye bi driver var ya xp de onu kuruyordum sorun çıkmıyordu ama windows7 ye geçince mecbur güncel driveri kurmak lazım onu da kurunca arkadan ses çıkmıyor işte.yeni driver ıdt diye bi driver onu xp de de kurunca ses çıkmıyordu arka taraftan.

[quote name='exi23' date='24 Aralık 2010 - 06:46 ' timestamp='1293173806' post='931488']
Bir de şunu dene hoparlör simgesine sağ tıkla. Kayıttan yürütme aygıtlarını seç. Orada speakers(hoparlörler)' e sağ tıkla varsayılan aygıt olarak ayarla de. Düzelmesi gerek intelin kendi sitesinden güncel driver' ı yüklemeyi denedin mi?
[/quote]
onları yaptım sevgili kardeşim yani yapmadığım hiçbirşey kalmadı.biostan falan bunun bir ayarı var mıdır onların hakkında bilginiz var mı?

[quote name='rejii' date='24 Aralık 2010 - 00:54 ' timestamp='1293152695' post='931462']
Sag alt Koedeki Hoparlol Resmine 1 kere tıkla Ses Duzey Cubugunun En ustundeki Resim Dijital SPD İle İlgili Birşeyse yanı Normal Hoparlol Gozukmuyorsa anarkatın Dijital Ses Ayrıstırıcı Destegı oldugundan Win 7 Otomatık Olarak Dijital Ses Ayrıstırıcısının Driverini Yukler Normalde Ses Kartı yuklenmıs gıbı gozukur Fakat o DıjıtaL bır Ses Cıkısı ıcın Yuklenmıs Drıverdır Yapman Gereken Bilgisayarını İnternetten Çıkar Ses Kartını Aygıt Yonetıcısınden Kaldır Ve Ses kartının cD sini Kendin Kur Ve internet fişini Pc e tekrar Bagla Sorun Duzelıcektır !
[/quote]
eve gidince ilk işim senin anlattığını yapmak olacak sevgili kardeşim,inşallah olur teşekkür ederim.

[quote name='rejii' date='24 Aralık 2010 - 00:54 ' timestamp='1293152695' post='931462']
[/quote]
aynı şekilde yaptım,arkadan ses alıyorum şuan ancak 5+1 in iki kolonu çalışmıyor :( buna yardımcı olabilecek var mı

[quote name='baykan67' date='26 Aralık 2010 - 14:02 ' timestamp='1293369157' post='932715']
yok mu yardımcı olabilecek
[/quote]
Şunu dener misin? Başlat-denetim masası-ses-yapılandır-5.1 surround seç. Tümünden ses gelmesi gerek.

[quote name='exi23' date='26 Aralık 2010 - 14:54 ' timestamp='1293375867' post='932804']
Benim bilgisayarda çıkıyor, yine intel anakart. Anakart desteklemiyor desek xp' de alıyorum sesi diyorsun. Yüklediğin sürücü eski mi kardeşim?
[/quote]
şöyle açıklayayım,IDT oluyor bu ses kartının driveri ben bunu kurunca xp de de w7 de de arka taraftan ses alamıyorum sadece ön panelden ses geliyor ama sigma tel audi kurdum w7 de arkadan ses çıkıyor şuanda sorun yok ama 2 hoparlör çalışmıyor işte.Idt yi kurunca sanki çakışıyor bişeler oluyor arkadan ses gelmiyor anlamadım gitti bu işi ben.

Evet benimki de aynı idt audio. Garip ya aynı şekilde internet bağlantısını kesip sigmateli kaldırıp idt kurduğunuzda şöyle nota işaretli bi simge çıkıyor altta konfigürasyon ayarları. Orada jaklar kısmında arka panel yazan kısımda yeşil yuvarlak simgeye sağ tıklayıp hoparlörü seçin(eğer pc bilememişse arkaya bağlı olan ne diye soru işareti olur orada) ve hoparlör yapılandırılmasını 5.1 şeklinde ayarlayıp tekrar deneyin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...