Jump to content

Acronis Ile İmaj Alınca Regedit Kopyalanıyor Mu?

sargonsone

Recommended Posts

Bilgisayarımda Widows 7 Ultimate x64 yüklü. Programlar sık sık cevap vermemeye başladı kendi kendine kilitlenmeler oluyor. Mecburen çözümü formatta arayacağım fakat format sonrası programları yeni baştan kurmak gözümü korkutuyor Acronis ile imaj alsam regedit de kopyalanmış olur mu? Benim istediğim tüm programlarım geri yüklensin ama regedit ayarları yüklenmesin, çünkü muhtemelen şu anki regedit ayarlarından kaynaklı işletim sistemi sağlıklı çalışmıyor. . Bunun bir yolu var mı, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

[quote name='YAGMURADAM' date='22 Aralık 2010 - 23:20 ' timestamp='1293060603' post='930974']
Aynen C diskinde ne varsa olduğu gibi yedeğe işlenir.İmaj al.Ve sorun çıktığında geri yükle.Sistemin almış olduğun yedekteki sistemine noktası virgülüne kadar aynı olacak şeklde geri döner.Emin olabilirsiniz.Saygılarımla
[/quote]

O zaman tek çıkar yolum sanırım imaj almadan uzun uzun formata gitmek çünkü şu an regeditim büyük olasılıkla hatalı ve ben imaj alıp da yüklersem değişen hiçbir şey olmayacak.

[quote name='sargonsone' date='22 Aralık 2010 - 23:26 ' timestamp='1293060976' post='930977']
O zaman tek çıkar yolum sanırım imaj almadan uzun uzun formata gitmek çünkü şu an regeditim büyük olasılıkla hatalı ve ben imaj alıp da yüklersem değişen hiçbir şey olmayacak.
[/quote]

Sistemini yeniden kur...
Driverlarını ve istediğin programları yükle..
İmajını al problem çıktığında imajı yükletirsin ayarladığın son haline döner ;)

Bence once neyin sorun cıkardıgını bulmalısın.

En son neler yuklemşsin guvenirlik monitorunden bakabilirsin.Bilgisayrımı sag tıklayıp yonet de.

Orda hangi program hata vermiş ne cakışma yapmış vs tum logları olay goruntuleyicisinden bakabilrsin.

Hiçbişiy işe yaramdıysa sistem geri yukleme yaprsın.

İlla temiz kurulum yapcagım diyorsan;

Format atmadan once USMT yi kullanbilrsin; scanstate diyip tum kullanıcı bilgilirini ayralrını program ayaralrını bir usb diske al ( donanım ayarlarını almaz )

Daha sonra formatını at donanımlarını kur programlarını kur ( format attıgın pc ile aynı surumler olsun mumkunse )

Sonra loadstate diyip tum ayralrını bi cırpıda eski haline getirebilirsin.

Daha fazla bilgi için google usmt yada loadstate,scanstate yaz

[quote name='tnc_tr' date='23 Aralık 2010 - 09:45 ' timestamp='1293098139' post='931071']
Bence once neyin sorun cıkardıgını bulmalısın.

En son neler yuklemşsin guvenirlik monitorunden bakabilirsin.Bilgisayrımı sag tıklayıp yonet de.

Orda hangi program hata vermiş ne cakışma yapmış vs tum logları olay goruntuleyicisinden bakabilrsin.

Hiçbişiy işe yaramdıysa sistem geri yukleme yaprsın

[/quote]

Tavsıye ıcın tesekkur ederım ama onları da denedım olmadı :(

[b]En güzeli biraz vakit ayırıp format attıktan bütün programlarını v.s yükledikten sonra imaj alman.
Hatanın nerden kaynaklandığını bulup çözene kadar format atman daha kısa sürecektir.
Windows 7 nin yüklenmesi yarım saat bilemedin 45 dk sürüyor. Yarım saat te program v.s. yüklemeyle uğraşırsan tamamdır. Sonradan bir sorun çıktığında aldığın imajı geri yüklersen o anki sistemine geri dönersin.[/b]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...