Jump to content

Nod32 Exe Leri Siliyor Yardım !

Server_Reset

Recommended Posts

Arkadaşlar Selamun aleyküm Bugün pcye bir Flash Bellek taktım Galiba virüs Vardı Vista Uyarı Verdi bende Nod32 yi kurdum Ve Arşivimdeki programları exe Uzantılı Herşeyi silmeye Başladı nod32 kaldırdım Sistemi Geri alıp Format Attım VE yeniden nod32yi kurdum Ve yine Silmeye Başladı eğer programlar Giderse işim kötü lütfen Anlayanınız Varsa Bi Yardım Edin ?

Öncelikle Nod32'nin Karantina bölümüne bak orada Newfolder.exe veya [size="2"]svchostss.exe[/size] var mı ?

Eğer bu Virüslerden birisi var ise işte o zaman NOD32'ye ihtiyacın var demektir.

Arşivimde bulunan 8.000 küsür Virüs'ten sadece birisi Halk arasında bilinen ismi ile Patron Virüs'ü ne en katı şekilde davranan ve sistemi kasmayan antivirüs yazılımı Nod32 dir.

Bir çok antivirüs yazılımı ile bir çok test yaptım lakin Nod32 kadar Virüs'ün ümüğünü sıkanı bulamadım(kendi görüşüm)

ve bu linkte ki konuya gidip daha önce yazdıklarımı uygular isen Sorununu çözersin...

NewFolder virüs' ile 2 ay boyunca testler yaptım ama en sağlam çözüm bu yöntem..

Antivirüs programlarında Cracklı olanları da kesinlikle tavsiye etmiyorum...

http://www.tnctr.com/topic/158345-exe-virus-sorunuy/

Sistemine Sohanad bulaşmış olabilir bu virüs herşeyin exe sini oluşturur. siranusta ' nın dediği gibi crackli virüs programı bende tavsiye etmem. Nod32 nin sitesine git oradan deneme sürümü indir ve sistemini onunla tarat. böylece tam emin olabilirsin. Ayrıca istersen sistemini Norman Malware indirip tarat oda sana yardımcı olacaktır.

gizli dosyaları aktifleştir eğer ki klasörün içinde görünen dosyalarla aynı isimde gizlenmiş olan dosyalar varsa kesinlikle virüs bulaşmış demektir ki NOD'un sildikleride virüsün oluşturduğu exe'lerdir.
sistemini güncel bir antivirüs(tavsiyem NOD32)ile taratırsan siler,
NOD32 kullanıcı adı'na ihtiyaç duyarsan:
[quote]www.nod32keyy.com[/quote]
sitesinden alabilirsin şifreleri bugün güncellediler.

[quote name='stowaways' date='20 Aralık 2010 - 00:46 ' timestamp='1292799364' post='929432']
gizli dosyaları aktifleştir eğer ki klasörün içinde görünen dosyalarla aynı isimde gizlenmiş olan dosyalar varsa kesinlikle virüs bulaşmış demektir ki NOD'un sildikleride virüsün oluşturduğu exe'lerdir.
sistemini güncel bir antivirüs(tavsiyem NOD32)ile taratırsan siler,
NOD32 kullanıcı adı'na ihtiyaç duyarsan:

sitesinden alabilirsin şifreleri bugün güncellediler.
[/quote]

Kesinlikle Korsan Kullanım Tavsiye etmiyorum...

Sana tavsiyem şu olur.Eğer ki format atmak zorunda kalırsanız.
Format esnasında hardiskinizdeki C,D,F...vs bölümleri silip yeniden oluşturun.Sadece C diskini silince virüsten mkurtulamazsınız.Zira bunlar diğer disk bölümlerine de bulaşıyor.Format atmayacaksanız Combofixi bir deneyiniz.Saygıalrımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...