Jump to content

Ftp Kurma Sorunu...ve Önerileriniz......

BeNefSE

Recommended Posts

Arkadaşlar işyerimdeki bilgisayarlar yerel ağ bağlantısı ile bağlı ve sabit IP var hepsinde.Hepsi aynı bina içinde değil farklı mesafede şubeleri var.Şubelerde sabit IP ve yerel ağ bağlantısı var merkezle de bağlantılı...ortak kullanım veri alış verişi için ftp kullanıyoruz.Sorunum şu; ftp bilgisayarı virüsten geçilmez olmuştu:)Bugün format attım tamamen temizledim c ve d yi....Eski ftp normal programsız kurulmuş benden önce. ben File zilla ile kurdum bugün sorunsuz çalışıyor ancak diğer bilgisayarlardan dosya alımı yapmıyor kullanıcılar dosya değişimi ve eklemesi yapamıyorlar.Bunu nasıl çözebilirim ya da daha iyi bir program var mı kullandığınız.Diğer sorum ise programsız mı programlı ftp mi daha kullanışlı?.....

Not:Bizim sorumlu olduğumuz 150 ye yakın bilgisayar var...Aynı zamanda farklı illerde çok daha fazla pc var.Ama önemli olan sorumluluğumuzdaki 15 bilgisayarla aramızdaki paylaşım...

[quote name='sertanemek' date='19 Aralık 2010 - 02:38 ' timestamp='1292719716' post='928909']
sana nerden baksan 400 500 metre ethernet kablosu lazım :D metresi 50 kuruş bir şey değil benim 25 metre alt kattan üstü kata :rofl:
[/quote]

Ethernet kablosu ile ne ilgisi var bilip bilmeden konuşuyosun bide gülüyosun.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...