Jump to content

Windows 7 Orjinal Key Satış - Devir

NoobAccountant

Recommended Posts

[b][size="4"]Arkadaşlar merhaba,[/size]

Elimde orjinal windows 7 ultimate keyim var ( Satın alınan bilgisayar ile gelen değil,ayrıca alınmış orjinal bir lisans keyi ),ben bunu devretmek yada satmak istiyorum fakat bu key ile bir kere kurulum yapıldığında devri yada satışında alan kişi için sıkıntı olur mu yani yine doğrulamadan geçer mi bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum.Eğer devir yada satış işlemi yapamayacaksam başka bi yol bulacağım.Yarımlarınızı bekliyorum...

Saygılar[/b]

RATTLER üstadım benimde windows 7 home premium lisansım var, anladığım kadarı ile satamıyoruz. Yalnız forum sitelerinde görüyorum windows vista lisanslarını satıyorlar laptopun altında yazanları; durum windows 7 ve windows vistada farklı mı?

box olarak almışsanız satabilirsiniz. ama oyle laptop un altındaki lisansı satma gibi birşey dolandırıcılıktan başka birşey değil. zaten oyle bir durum olsa emin olun mediamarkt ta teşhirdeki tüm ürünlerin lisans numaraları alınıp satılabilirdi. boyle bir durumda saçma olurdu. o yuzden bir arkadaşımında özetlediği gibi oem ise satamaz devredemezsiniz ama box kutulu almışsanız. istediğin kişiye satarsın ancak tek pc de kurulu olması gerekir. yani sen kurdun aktive ettin arkadaşına sattın oda aktive etmeye çalıştıgında hata verecektir. tek pc de kullanılabilir. benim bildigim budur.

[b]Retail key diye bir olay var eger key retail ise satılabilir fakat bilmiyorum kutuluysa büyük ihtimal öyledir, cünkü her pcde aktif olabiliyor retail keyler ama bir de su olay var windows keyleri internetten aktif edildikten sonra pcnin mac adresiyle eslesiyor bu yüzden keyin türüne baglı onuda teknosaya fln sor mesela aldım diger pcme yükleyebilrmiyim ayagı yap :D
[/b]

orjinal cd yada dvd kimde ise hak sahibi o olur
microsoft yetkilisini arayınca
teknik servis cd veya dvd de bir yerindeki özel kod var
onun yerini söyleyerek sizden o kodu doğru olarak okumanızı ister
eğer doğru cevap verilirse
zaten gereken teknik destek verilir

[b]Bu key OEM key değil.Yani bi makina ile gelen bir key değil.Key doğrulamadan geçiyor.Size sormak istediğims bu keyi ben doğrulamadan geçip geçmediğini anlamak için sanal makinada kurdum, şimdi bunu ben xp kullandığım için devir yada satış yapmak istesem sıkıntı çıkar mı?[/b]

Legion Üstat'ım Elinizde ki lisans'ı satma imkanınız var. Alan kişi için her hangi bir sorun teşkil etmeyecektir Mevcut lisans'ı her hangi bir web sitesinde yayınlamaz ise. Eğer elinizde ürünü satın aldığınıza dair faturanız da var ise Microsoft Win7 Desteğini bitirene kadar size hizmet vermek zorundadır. oldu ki Lisansınız okunamaz hale geldi yada başka kişiler tarafından kullanılıyor ise fatura örneği ve yıpranmış lisans etiketinin fotoğraflarını microsoft'a gönderip Size yeni bir Lisans vermelerini talep edebilirsiniz...

Yani o ürün sizin Tapulu malınız istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

[quote name='Legion' date='16 Aralık 2010 - 01:47 ' timestamp='1292457460' post='927331']
[b]Ürün internet üzerinden alınmış ustam.Peki bu şekilde benim doğrulamadan geçtiğine dair ekran görüntüm ile satmam sence etik ve inandırıcı olur mu peki? Daha bugün denedim çünkü...[/b]
[/quote]

Üstat'ım Lisans'ı satmak sorun değil lakin ileriki süreçte alan kişinin yaşayacağı her hangi bir sorun da çözüm ortağı olarak Microsoft'a ulaşıp destek talep ettiğinde olumlu cevap alamayabilir.
Bu nedenle internet üzerinden alınan ürünlere Sevk irsaliyesi mevcut ise satış sırasında vermeniz alan kişinin her hangi bir sorun yaşama durumunu da ortadan kaldıracak size de gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilme imkanı sağlayacaktır...

bende net üzerinden Windows 7 utimate key aldım üç kere internet üzerinden aktif ettikten sonra yeniden format atıp aynı keyi girince bu sefer doğrulamaya geince bu serial daha önce bu bigisayarda aktif edimişti microsofla itibata geçin veya telefonla aktifleştirin diyordu bende hemen bilgisayarımda gözüken 0800 2113939 nolu telefonu aradım onlar bana bilgisayarımda olan 6şar adet nodan oluşan 54 haneli kodu vermemi istediler bende oradan okuyup verdim onlarda bana yeniden orada gözüken boşluklara gireceğim yeni bir kod verip onları girdiğimde yeniden aktifleşme oldu...

[quote name='siranusta' date='16 Aralık 2010 - 02:00 ' timestamp='1292458220' post='927338']
Üstat'ım Lisans'ı satmak sorun değil lakin ileriki süreçte alan kişinin yaşayacağı her hangi bir sorun da çözüm ortağı olarak Microsoft'a ulaşıp destek talep ettiğinde olumlu cevap alamayabilir.
Bu nedenle internet üzerinden alınan ürünlere Sevk irsaliyesi mevcut ise satış sırasında vermeniz alan kişinin her hangi bir sorun yaşama durumunu da ortadan kaldıracak size de gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilme imkanı sağlayacaktır...
[/quote]

[quote name='amazoom' date='16 Aralık 2010 - 02:12 ' timestamp='1292458944' post='927341']
bende net üzerinden Windows 7 utimate key aldım üç kere internet üzerinden aktif ettikten sonra yeniden format atıp aynı keyi girince bu sefer doğrulamaya geince bu serial daha önce bu bigisayarda aktif edimişti microsofla itibata geçin veya telefonla aktifleştirin diyordu bende hemen bilgisayarımda gözüken 0800 2113939 nolu telefonu aradım onlar bana bilgisayarımda olan 6şar adet nodan oluşan 54 haneli kodu vermemi istediler bende oradan okuyup verdim onlarda bana yeniden orada gözüken boşluklara gireceğim yeni bir kod verip onları girdiğimde yeniden aktifleşme oldu...
[/quote]

[b]Ustalar çok sağolun,uluslararası bir alışveriş sitesi olduğundan satışı konusunda bu kadar hassasım,zaten konuyu açma sebebimde bundan dolayıdır.

Yani burdan anladığım şu; Doğrulamadan geçen bir key için microsoft her zaman destek verir ve benim elimdeki keyde doğrulamadan geçtiği ve zaten yasal bir key olduğu için satışında herhangi bir sıkıntı doğmaz,doğsada destek alınabilir.

Doğru mu anlamışım ? Gece gece kafanızı şişirdim[/b]

[quote name='Legion' date='16 Aralık 2010 - 00:15 ' timestamp='1292459136' post='927342']
[b]Ustalar çok sağolun,uluslararası bir alışveriş sitesi olduğundan satışı konusunda bu kadar hassasım,zaten konuyu açma sebebimde bundan dolayıdır.

Yani burdan anladığım şu; Doğrulamadan geçen bir key için microsoft her zaman destek verir ve benim elimdeki keyde doğrulamadan geçtiği ve zaten yasal bir key olduğu için satışında herhangi bir sıkıntı doğmaz,doğsada destek alınabilir.

Doğru mu anlamışım ? Gece gece kafanızı şişirdim[/b]
[/quote]

Bende merakımdan tekrar soruyorum .. bir teknoloji marketinden bir lisans dikizledim. geldim evde kurdum aktif et dedim online aktifleşmeyecek bende tabii telefonla arayacağım onlarda bana direkt yeni kodu verip aktifleştirecek oyle mi?

ben bunu kendi bilgisayarımda bile en fazla 3 kere yapabildim. ki benim lisansım kendi pc me ait oem lisanstı..sorun muhakkak çıkıyor. ayrıca net üzerinde alınan key lerin %90 ı retail key dir. onların durumu da farklı oluyor. satışı yapılan key muhakkak box key olmak zorunda...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...