Jump to content

Yardım Kablosuz Ağ

Shadoww

Recommended Posts

s.a arkadaşlar, hayırlı geceler.

Kablosuz ağ'ın (modemin) yanına mıknatıs koysam kablosuz ağ'ın çekim gücü azalırmı ? yada kablosuz ağ'ın sinyalini zayıflatmak için ne yapmam gerek...

arkadaşlar anten sökme olmaz onları biliyorum. benim istediğim modemin sağına soluna görünmeyecek biyerine sinyali zayıflatacak bi malzeme koymak istiyorum. baktığın zaman sinyali zayıflatan bu olsa gerek denmiyecek bi malzeme yani sinyalin neden zayıfladığı anlaşılmayacak.

[quote name='KintaRo' date='10 Aralık 2010 - 00:05 ' timestamp='1291932915' post='924012']
Onun yerine Modemin kontrol panelinden SSID'yi gizleseniz herkes tarafından görünmez olacaktır, Böylece yalnız tam SSID'yi bilen kişi (ve tabi şifreyide) erişim sağlayabilir.
[/quote]

[b]onun derdi görünmemesi deil, bakıldıgında anlaşılmaması, mesela komsusu istıyordur, hayır diyemiyordur onun yerine çekmiyor demeyi uygun buluyor
sinyai bu yüzden zayıflatmak istıyor[/b]

[quote name='ozanaus' date='10 Aralık 2010 - 00:11 ' timestamp='1291933313' post='924013']
[b]onun derdi görünmemesi deil, bakıldıgında anlaşılmaması, mesela komsusu istıyordur, hayır diyemiyordur onun yerine çekmiyor demeyi uygun buluyor
sinyai bu yüzden zayıflatmak istıyor[/b]
[/quote]

bence senin hayal gücün çok geniş :)

[quote name='KintaRo' date='10 Aralık 2010 - 00:20 ' timestamp='1291933840' post='924015']
bence senin hayal gücün çok geniş :)
[/quote]

[quote name='Shadoww' date='09 Aralık 2010 - 23:50 ' timestamp='1291932014' post='924002']
arkadaşlar anten sökme olmaz onları biliyorum. [color="#FF0000"]benim istediğim modemin sağına soluna görünmeyecek biyerine sinyali zayıflatacak bi malzeme koymak[/color] istiyorum. [color="#FF0000"]baktığın zaman sinyali zayıflatan bu olsa gerek denmiyecek bi malzeme yani sinyalin neden zayıfladığı anlaşılmayacak.[/color]
[/quote]

[quote name='KintaRo' date='10 Aralık 2010 - 00:30 ' timestamp='1291934405' post='924019']
sanırım benim gözler pek iyi görmüyor :)
[/quote]
olay yapmışınız ya

Arkadaşım modemin içini aç antenler dursun antene giden kabloyu leyim yerinden sök daha yetmezse rf devresinin ustunu (modemin içinden) aluminyum folyo ile kapla

[quote name='tnc_tr' date='10 Aralık 2010 - 00:36 ' timestamp='1291934783' post='924024']
olay yapmışınız ya

Arkadaşım modemin içini aç antenler dursun antene giden kabloyu leyim yerinden sök daha yetmezse rf devresinin ustunu (modemin içinden) aluminyum folyo ile kapla
[/quote]

ewt bunu bende soyleyecektım ama antene zarar gelsin istemez sanırım, ama antenın ıcındekı metal kısım rahat cıkıyorsa olabılır sonra o şekide tekrar antenı bir şekılde monte edebılır

Olmuyacak işlerle niye kendizi yoruyorsunuz anlamış değilim.Kablosuz modem alıyorsunuz bir de sinyali kısıtlama işleri ile uğraşıyorsunuz,o zaman modemin anteni sök arkadaki rj45 portundan bağlantı sağlayınız illaki sinyal kısıtlamalı.Kablosuz modeme sahipseniz o zaman onun veli nimetinden faydalanın.

Evde kablosuz modemdenden istifade ediyorsunuz dışardan ikinci şahısların size misafir olabilcek modemden faydalanmamasını isterseniz o zaman mac adres bölümünden yanlız kendi pc nize izin veriniz diğer iznleri kapatırısnız o vakit misafirleriniz senden faydalanmaz.

[quote name='mucit41' date='10 Aralık 2010 - 00:47 ' timestamp='1291935473' post='924031']
Olmuyacak işlerle niye kendizi yoruyorsunuz anlamış değilim.Kablosuz modem alıyorsunuz bir de sinyali kısıtlama işleri ile uğraşıyorsunuz,o zaman modemin anteni sök arkadaki rj45 portundan bağlantı sağlayınız illaki sinyal kısıtlamalı.Kablosuz modeme sahipseniz o zaman onun veli nimetinden faydalanın.

Evde kablosuz modemdenden istifade ediyorsunuz dışardan ikinci şahısların size misafir olabilcek modemden faydalanmamasını isterseniz o zaman mac adres bölümünden yanlız kendi pc nize izin veriniz diğer iznleri kapatırısnız o vakit misafirleriniz senden faydalanmaz.
[/quote]

bu söyldiklerini bende biliyorum yazılan msajları okusaydın bunu söylemz bilmişlik taslamazdın. yurtta kalıyorum kablosuz ağ access point desteği ile 3 katta çekiyor benim niyetim kimseden habersiz sinyali zayıflatıp çekim gücü düşürmek ve benim ders çalıştığım bölgede kablosuz ağın çekmemesini sağlamak bu sayade internete girmek isteyenler modeme yaklaşmak zorunda kalacaklar bende rahatça ders çalışabileceğim olay bu. bu yüzden modemin fiziki yapısına birşey yapamam antenleri sökme vs gibi, modem içindende ayarları da değiştiremem. dışardan sinyali zayıflatacak bi malzeme varmı diye sordum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...