Jump to content

Harici Hdd Yandı Verileri Kurtarabilir Miyim!

bilalbaski

Recommended Posts

İyi akşamlar.Yeni aldığım 1.5 Tb. Samsung Harici HDD'ye yanlışlıkla dizüstü bilgisayarın adaptörünü taktım.Koku geldi hemen

çıkarttım.Fakat kendi adaptörünü taktığımda yine çalışmadı. servis dışı olduğu söylendi ne yapmalıyım

[quote name='kamp_' date='09 Aralık 2010 - 22:41 ' timestamp='1291927897' post='923965']
teknik servise söylemeseniz nasıl olduğunu zaten teknik servisler para avcısı
[/quote]

Sen genelleme yaptığın için bende genel konuşuyorum...
Teknik servisler Para avcısı değil senin de demiş olduğun gibi teknik servis. Sen bozarsın onlar yaparlar, sen kırarsın Para alırlar yaparlar, Sen Yakarsın para alırlar yaparlar ama Senden para almak için açığını kollamazlar...

Şöyle düşün bağlı olman gereken bir prosedür var ve bu prosedür'e uyma zorunluluğun, Yaptığın işlerin tamamı üst merciler tarafından kontrol ediliyor eğer prosedürlere aykırı bir durum var ise ilgili masraf sana fatura ediliyor Sen olsan bu durumda ne yaparsın ?

Tabi ki servis personeli kendi imkanlarını kullanarak yardımcı olmaya çalışabilir ama bu her müşteri ve ya her ürün için geçerli değildir.

Prosedürleri bir yana bırakalım da hak'a geçelim.

Bu adamlar yani servis personelleri Ekmeklerini yaptıkları işten kazanıyorlar.
Üst mercilerin belirlemiş olduğu kuralları aşıp onlara yalan söyleyerek Senin işini görmesi O insanın Haram lokmayı boğazına sokması demek değilmidir?
Dolaylı olarak Senin de haram yemene sebep olmayacakmıdır?

Lütfen olaylara Af edersiniz ama At gözlüğü ile bakmayınız.

Ben hoca değilim Fetva verme amacım da yok lakin bir [color="#FF0000"]Yetkili Servis Personeli[/color] olarak Bir çok insan tarafından yapılan Bu Ön yargılı davranışa Tepkimi göstermek istiyorum....

-----------------------------------------------------------

Arkadaşımızın sorununa gelince

Harici HDD yi açmadan Tekrar servise başka biri ile gönderip arızanın nasıl oluştuğunu söylemeden işlem yaptırabilirsiniz Lakin Yukarı da bahsettiğim olaylar zincirini başlatmış olursunuz...

Diğer yönden Yetkili servis'ten ne kadar masraf gideceğini öğrenip eğer Fiyat uygun ise Ücretli hizmet alıp Ürün garantisi Fatura tarihi itibariyle Değişen parça Garantisi de işlemin yapıldığı tarihten itibaren Devam edecektir. Değişen parçaya Servis 1 yıl ayrı garanti verecektir.

Diğer bir yol olarak ta ürünün garantisinden vaz geçer varsa bir elektronikçi tanıdığınız HDD kutusu içerisinde ki Devre elemanını değiştirerek işinizi görebilirsiniz.

Saygılarımla....

;) aslında herkez haklı x teknik servis dediğini iletiyorum adam çok havalıydı da .vb eften püften nedenlerle işini yapmıyor bölge temsilcisi galiba bu servis adam tüketici mahkemesine gidiyor ve kazanıyor aramızda yani bu
sitedede var bu arkadaşlardan hatta bir arkadaş aynen şöyle yazdı vaktinde müşteriye ne yalan atayım gibi bir soru sordu ben ilk defa yazmıyorum arkadaşlar kamp ismi altında bayağı uzun zamandır yazıyordum elimden geldiğince
her neyse hakkıyla işini yapıp helal kazanana lafımız yok velakin bu tipler daha fazla

[color="#FF0000"][font="Book Antiqua"]üslüp önemlidir bir ara bakarsın değişir bakmasın değişmez ,[/font][/color]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...