Jump to content

Görüntü Gelmiyor Ekrana

Nomed_18

Recommended Posts

Kaç gündür ekran gelmeme sorunu oluyor buna cözüm bulamadım dvi vga kablolarını değiştirdim bi değişiklik göstermedi
Sorun söyle anlatıyım
Sabah pc actıgımda ekran ekranı actıgımda 3sn sonra görüntü gidiyor ekranda monutürü kapatıp actıgımda ekran geliyor 2 3 sn sonra kapanıyor bu nedendir monütördenmi yoksa ekran kartındanmı hd 3600 serisi ekran kartı

Bilenler varsa söylüyebilirmi birşeyler yapmam lazım.
Simdiden teşekkürler

[quote name='ozanaus' date='07 Aralık 2010 - 15:42 ' timestamp='1291737164' post='922963']
[b]başka bir monitörde test et
bıde ekran kartının fanını kontrol et, tozdan dönmüyor olabılir yada ekran kartın gevşemiş olabılir
düşük ihtimal ama powerdan da kaynaklanabilir[/b]
[/quote]
ekran kartını nasıl test edebilirim programla

kardeş yeni bilgisayarlarda çift ram var ondan kaynaklanıyo bazen ramlarını çıkart eline bi plastik eldiven tak ameliyatlarda kullanılanlardan tak ki elinden elektirik almasın sonra temizle ramları slotlarıda üfle veya hava ile temizle geçer bi dene istersen bi kaçkez bizim arkadaşın bilgisayarıda öle yaptı ramden kaynaklanıyor

ramleri cıkarıp silgi ile temizledim sari yerleri ufledim ekran kartını cıkarıp slotları ekran kartını temizledim yine aynı windows yazısı geldimi2 3 sn sonra ekran gidiyo hoş geldiniz yazısı geldimi yine 2 sn sonra ekran gidiyo nasıl birşey anlamadım

[quote name='Nomed_18' date='08 Aralık 2010 - 11:58 ' timestamp='1291802896' post='923313']
ramleri cıkarıp silgi ile temizledim sari yerleri ufledim ekran kartını cıkarıp slotları ekran kartını temizledim yine aynı windows yazısı geldimi2 3 sn sonra ekran gidiyo hoş geldiniz yazısı geldimi yine 2 sn sonra ekran gidiyo nasıl birşey anlamadım
[/quote]
birader o zaman 2 secenek var once bi monitoru onboard bagla yine ayni sorunu yasarsan monitorun goruntu entegresinde bi sorun olumustur yani monitorun tamire gitmesi lazim ama o sorunu yasamazsan ekran kartini degistimen lazim simdiden gecmis olsun...

sorun büyük bir ihtimalle monitörden kaynaklanıyor. çünkü ekran kartından olsa monitörü açıp kapattıktan sonra geliyor diyorsun. bunun ekran kartıyla bir ilgisi olacagını sanmıyorum. başka bir monitörde denersen sorunun net ortaya çıkacagını düşünüyorum.

Slm Sorununuzu Çözdünüzmü Bilmiyorum Ama Böyle Sorunlar Çoğunlukla Statik Elektiriklenme Sonucu Oluyor Benimde Başıma Gelmişti Pc ndeki Power Sply Kapa
Anakartındaki 24 Pinli Güç Kablosunu Çıkar Sonra Bios Pilini Sonra HDD FLOPY ise
FLOPY Kablosunu Çıkar Sonra HDD nin Güç Kablosunu Çıkar Sonra DVD vb VARSA Onlatında Kablsunu Çıkar.CMOS Sıfırlama Anahtarından CMOS sofırla USB FELAN HEPSİ
NORMNAL HALİNE DÖNÖR.SONRA REST POWER HDDLED -LED +LED KABLOLRINI ANKARTININ ÜZERİNDEN ÇIKAR ONLARIN YANINDA BİR DAHA CMOS ANAHTARI GİBİ BİR ANAHTAR OLACAK
ONUDA CMOS GİBİ SIFIRLA SONRA KASANI YAN KAPĞI AÇIK ŞEKİLDE 10 DK BALKONDA BEKLET
Sanırsam ya Statik Elektiriklenme Yada Veri Düzensizliğinden Kaynaklanabilir.

Kolay Gelsin Kesinlikle Yazılımsal Bir Sorununuz Yok.

Neptün BilişiM Teknolojileri&Onarım Tamir%Test Merkezi Muhamet Sarı

• 3 hafta sonra ...

1* remleri kontrol et
2*işlemciyi kontrol et
3*ekran kartını kontrol et
4*gerekirse bunları çıkar ve tekrar tak
5*ekran kartın ney ?
6* ekran kartının monitör çıkış skoteni kontrol et monitöründe
bunalrı yapıp yine açılmadıysa o zaman ekran kartında bi sorun var demektir .
kg.........

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...