Jump to content

Flaş Belleğe Virüs Bulaşmasını Engellemek?

nurrriii

Recommended Posts

mrb arkadaşlar 8gb flasha xp-win7-minixp-ghost-wpi-driver vb.. pc için gerekli programları flasha topladım sorunum flasta oldugu için çabuk virüs bulaşıyor bunu engellemek ve usb de hiç bi değişiklige izin vermeyen bir program warmıdır acaba ?

bluelife arkadaşımızın burda anlatımı war arkadaşlar ben burdan yaptım sadece birkaç degişiklik yaptım oda sizin hayal gücünüze kalmış bir olay
http://www.tnctr.com/topic/100852-cddvd-hdd-ve-usb-icin-multiboot-hazyrlamak/

[quote name='nurrriii' date='04 Aralık 2010 - 10:39 ' timestamp='1291459752' post='921154']
kullanacak arkadaşlar warsa usb nin imaj alınmış halini ekleyebilirim imajını alarak 10dk. sonra flashınız hazır hale getirebilirsiniz ama önce şu konuyu halletmem lazım
[/quote]

evet nurrriii kardeş imajını verirsen ve flasha imajını nasıl atacağımızı söylersen çok güzel olur.

[quote name='nurrriii' date='03 Aralık 2010 - 22:47 ' timestamp='1291409842' post='920938']
mrb arkadaşlar 8gb flasha xp-win7-minixp-ghost-wpi-driver vb.. pc için gerekli programları flasha topladım sorunum flasta oldugu için çabuk virüs bulaşıyor bunu engellemek ve usb de hiç bi değişiklige izin vermeyen bir program warmıdır acaba ?
[/quote]
Başlıkla konunun ne alakası var insan ne diye giriyor. ne çıkıyor bence değiştir

[quote name='HaYTo' date='04 Aralık 2010 - 16:27 ' timestamp='1291480678' post='921329']
Başlıkla konunun ne alakası var insan ne diye giriyor. ne çıkıyor bence değiştir
[/quote]
tmm arkadaşım sen bi başlık yaz onu koyalım :)

[quote name='nurrriii' date='04 Aralık 2010 - 17:58 ' timestamp='1291478928' post='921316']
benim soruma yardımcı olabilecek arkadaş yokmu acep ?
[/quote]
multi usb guard var onu yükle istersen flaş diski korumak için

exelere bulaşan virüslerden bahsediyorsan dosyaları ziple, sıkıştırılmış dosyanın içine virüs giremez.
autorun virüsü ise bi metin belgesi oluştur ismini autorun.inf yap bütün izinlerini kaldır.aklıma bunlar geldi.

• 2 hafta sonra ...

değerli arkadaşım kurulumunu gerçekleştiğin parmak bellek fat 32 ile formatlandığından virüs koruması yapamazsın ancak ntfs ile formatlarsan yazma korumasını gerçekleştirirsin o zamanda senin parmak belleğin hiç bir işlemini yapmaz yani biostan bootta parmak belleğini gösterdiğinde ntfs formatını biosun görmeyecektir:( tavsiyem kurulum yapacağın makineyi önce kapatıp parmak belleğini takacaksın pover tuşundan makineyi açıp biostan usba belleği gösterip işleme devam edeceksin yoksa çalışan sisteme her taktığında virüs bulaşma riski vardır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...